Gå til innhold

Nordstrand?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Er det på øst eller vestkanten? Og, er det veldig sossete der? Vet det har vært mange slike emner i det siste, men kan ikke noe for at jeg blir nysgjerrig:fnise:

Anonymkode: 903d1...550

AnonymBruker
Skrevet

..

Anonymkode: 903d1...550

Skrevet

Sossete mennesker kan det være overalt, til og med på østkanten..

Skrevet (endret)
1 time siden, AnonymBruker skrev:

Er det på øst eller vestkanten?

Anonymkode: 903d1...550

Beste øskant. Som en vestkantenklave på østkanten. Nordstrand må ikke forveksles med Søndre Nordstrand selv om de grenser mot hverandre. Hovedstaden i Søndre Nordstrand er Holmelia. Forklarer det meste.

 

Endret av Uhørt
AnonymBruker
Skrevet

Det kalles gjerne østkantens vestkant, og det er vel igrunn ganske beskrivende. Geografisk ligger det jo utvilsomt på østkanten, men som sted har det nok heller et vestkantpreg enn et østkantpreg. Om det er "veldig sossete" eller ei er det vanskelig å svare på. Jeg har igrunn ikke opplevd noe strøk i Oslo som "veldig sossete". Du kan finne butikker, restauranter og skoler som sikkert kan omtales slik, men i boligområder (også på vestkanten) er da de aller fleste ganske vanlige, greie folk.

Anonymkode: 2af2e...4bb

AnonymBruker
Skrevet

Jeg har vokst opp på Nordstrand/Ljan. Det er jo østkanten, men et veldig pent sted. Er nok også veldig mange flere "rike" der, enn andre steder på østkanten. Jeg trivdes der, gikk på barne og ungdomsskole der og privatskole i sentrum på videregående :)

Anonymkode: 8654d...fe8

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...