Gjest Anonymous Skrevet 3. november 2004 #1 Skrevet 3. november 2004 Hva pleier barnehagepersonalet å hjelpe til med under dobesøk? Lar man barna helst gå alene på do? Pleier dette å bli tatt opp med foreldrene; måten barnehagen praktiserer dette?
Gjest StoreSky Skrevet 3. november 2004 #2 Skrevet 3. november 2004 De barna som klarer å åpne buksa og tørke seg selv gjør dette selv. Noen trenger bare hjelp med å åpne en vrien knapp. Andre trenger hjelp til tørk (spes. bæsj... Har også opplevd med en liten gutt som man måtte holde tissen på -den var så utrolig mikroskopisk så gutten klarte selv ikke styre strålen! Vi spør foreldrene hvor "langt" barna har kommet, hva de trenger hjelp med. Så handler vi ut fra dette.Ikke noe problem.
Gjest MrsL Skrevet 3. november 2004 #3 Skrevet 3. november 2004 Vi hjelper dem med det de trenger hjelp til
Gjest Tex Skrevet 5. november 2004 #4 Skrevet 5. november 2004 Vi hjelper dem med det de trenger hjelp til
Gjest Anonymous Skrevet 7. november 2004 #5 Skrevet 7. november 2004 Hva trenger et barn da hjelp til? Hvor langt går man i å tørke barn f.eks?
Gjest MrsL Skrevet 7. november 2004 #6 Skrevet 7. november 2004 Hvor langt går man i å tørke barn ???? Hva mener du egentlig?
Gjest Anonymous Skrevet 7. november 2004 #7 Skrevet 7. november 2004 Hvor langt går man i å tørke barn ???? Ja, dette høres litt merkelig ut.. Man tørker et Hva mener du egentlig? Ja, dette høres litt merkelig ut.. Man tørker et barn som ikke kan tørke seg selv. Det er da ikke verre enn det..
Gjest Anonymous Skrevet 7. november 2004 #8 Skrevet 7. november 2004 Så når et barn klarer å tørke seg selv, så hjelper ikke personalet til. Er det så enkelt?
Gjest Tex Skrevet 7. november 2004 #10 Skrevet 7. november 2004 Så når et barn klarer å tørke seg selv, så hjelper ikke personalet til. Er det så enkelt? Er det noe som er snodig med det? :o
Gjest Fighter Skrevet 7. november 2004 #11 Skrevet 7. november 2004 Barnet skal jo utvikle seg og klare seg selv på do etterhvert så det ville jo vært dumt å hjulpet hvis h*n kan selv.
Naima Skrevet 7. november 2004 #12 Skrevet 7. november 2004 Er det ikke sånn det fungerer hjeme også da. Hjelper vel ikke barn på do om de ikke behøver hjelp, uansett om barna er hjemme eller i barnehagen. Jeg hjelper min datter å tørke når hun har bæsjet men ikke de i barnehagen, hun klarer ikke tørke seg helt ren selv, men hun nekter hjelp i barnehagen. Så da er det ikke verre enn å hive henne i dusjen når barnehagen er ferdig.
Gjest Anonymous Skrevet 7. november 2004 #13 Skrevet 7. november 2004 Hva når personalet hjelper til mer enn det som kanskje er nødvendig? Jeg tenker som så at når dere sier at personalet ikke hjelper til mer enn det barnet trenger, så skal heller ikke personalet gjøre noe mere. Men det går kanskje på de ansattes egne holdninger; hva de hjelper med? Pleier barnehager å ha noen fast praksis på dette? Jeg stusset litt over hvordan barnet mitt tørket seg, sånn har det aldri lært hjemme, og det var visst noen i barnehagen som hadde gjort det. Dette er jo et litt ømtåelig tema så jeg synes det er litt vanskelig å spørre direkte.
Gjest MrsL Skrevet 7. november 2004 #14 Skrevet 7. november 2004 Hvordan er det de tørker i den barnehagen da?
Gjest Anonymous Skrevet 7. november 2004 #15 Skrevet 7. november 2004 Hvordan er det de tørker i den barnehagen da? Langt mere enn nødvendig.
Gjest Melk Skrevet 7. november 2004 #17 Skrevet 7. november 2004 Kan man ikke bare ta opp dette med barnehagen?
Gjest Tex Skrevet 7. november 2004 #18 Skrevet 7. november 2004 langt mere enn nødvendig ........ Og dette barnet går i barnehagen....? Og du får inntrykk av at noe er galt.....? Hvorfor i gamperaua har du ikke tatt dette opp i de rette instanser for lenge siden???
Gjest Anonymous Skrevet 8. november 2004 #19 Skrevet 8. november 2004 ........ Og dette barnet går i barnehagen....? Og du får inntrykk av at noe er galt.....? Hvorfor i gamperaua har du ikke tatt dette opp i de rette instanser for lenge siden??? Ja, om det er noe galt med tørkingen i barnehagen, så må du jo ta det opp, ikke spørre her! Alle vet med seg selv hva som er "riktig" tørking....oh hva som kanskje er litt på kanten..
Gjest MrsL Skrevet 8. november 2004 #20 Skrevet 8. november 2004 Er det barnet som uttrykker dette selv eller?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå