AnonymBruker Skrevet 10. juni 2016 #1 Skrevet 10. juni 2016 Så står det på arb tilsynets sider at man skal sende rekomandert brev, hvis ikke det går så blir det ev rettslig, når man har papirer på mottatt lønn ( ligning ) o,l stiller man vel sterkt? Må bare legge til at arb givere har all for stor makt, de kan si, gjøre hva de vil og virkelig gå inn for og ødelegge for deg. Anonymkode: 57406...8c5
Gjest Blondie65 Skrevet 13. juni 2016 #3 Skrevet 13. juni 2016 Har du en Lønns- og trekkoppgave fra 2015 som viser opptjente feriepenger? Hva er begrunnelsen for at bedriften nekter å utbetale disse? Her er mange instanser som kan hjelpe deg, og det er helt korrekt at for å få i gang den rettslige prosessen må du først melde inn et krav. Jeg er forøvrig enig i at arbeidsgivere har stor makt. Men akkurat i det å holde igjen lønn lovstridig er det forholdsvis klare regler på og de risikerer å bli slått konkurs dersom de ikke utbetaler opptjent lønn. Feriepenger er å regne som opptjent lønn. Det er selvsagt veldig synd at man må rope for å få det en har krav på, men jeg anbefaler likevel at du gjør det. Og søker ny jobb slik at du kommer bort fra en så useriøs arbeidsgiver.
Doxie Skrevet 13. juni 2016 #4 Skrevet 13. juni 2016 Har slitt lenge med å få utbetalt mine feriepenger.. Tok kontakt med jushjelpa, de sendte krav. Rekommandert brev ble ikke hentet hos meg, men verdt å prøve det først!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå