Gjest Anonymous Skrevet 30. oktober 2004 #1 Skrevet 30. oktober 2004 Når man melder flytting til Folkeregisteret, kommer NRK på døren på det nye bostedet? Eller oppsøker lisens-folkene oss etter TV vi kjøper registrert i navn? Det er jo ikke alle som ønsker å ha TV...jeg skal vente en god stund med å kjøpe ny hvertfall..
Gjest Gjesta Skrevet 30. oktober 2004 #2 Skrevet 30. oktober 2004 Når man melder flytting til Folkeregisteret, kommer NRK på døren på det nye bostedet? Nei,...de har hvertfall ikke gjort det her. Eller oppsøker lisens-folkene oss etter TV vi kjøper registrert i navn? Ja, det er det mest vanlige.
Nella Skrevet 30. oktober 2004 #3 Skrevet 30. oktober 2004 Så lenge du ikke har noen tv registrert på deg så skjer det ikke noe. Når du kjøper tv så blir det sendt inn fra butikken du han handler i (dette er de pliktige til) og du får lisensregning neste gang det sendes ut. Husk at om du kjøper videospiller eller dvd spiller vil også dette bli registrert hos nrk da de går utifra at om du kjøper noe av dette så har du tv.
Gjest Anonymous Skrevet 30. oktober 2004 #4 Skrevet 30. oktober 2004 Husk at om du kjøper videospiller eller dvd spiller vil også dette bli registrert hos nrk da de går utifra at om du kjøper noe av dette så har du tv. Norge - en Sovjet-stat?
Dru Skrevet 30. oktober 2004 #5 Skrevet 30. oktober 2004 Husk at om du kjøper videospiller eller dvd spiller vil også dette bli registrert hos nrk da de går utifra at om du kjøper noe av dette så har du tv. Dvd-spiller er ikke lisenspliktig, av den enkle grunn at den ikke inneholder mottakerutstyr. Videospiller inneholder mottakerutstyr, og vil derfor være lisenspliktig. Lisensavdelingen går ikke ut fra noenting. Hva om man har prosjektør og lerret? Skal man da betale lisens fordi man kjøpte en dvd-spiller?
Gjest Anonymous Skrevet 30. oktober 2004 #6 Skrevet 30. oktober 2004 jeg har parabol-antenne, video og dvd spiller, men får ikke noe lisens krav..(alt er kjøpt og betalt lovlig)
Nella Skrevet 30. oktober 2004 #7 Skrevet 30. oktober 2004 Sorry, feil med dvd spiller, men vet folk som har kjøpt vhs som får lisens. det var sånn det var. Min feil
Gjest Anonymous Skrevet 1. november 2004 #8 Skrevet 1. november 2004 Lisensavdelingen dukker nok ikke opp på døra med mindre de peiler deg. (De har peilet meg, men som ukependler har jeg lov til å ha tv både her og hjemme). Ved kjøp av video, blir det meldt inn. Et alternativ som ikke gir lisens er TV-kort i datamaskinen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå