MissEi Skrevet 19. april 2016 #1 Skrevet 19. april 2016 Jeg har storeblomsterkasset på 1mx2m ,det er leca kuler i bånd så jord.problemet mitt er at de er alltid fuktoge, så løker råtner i jorda.. Noen tips på hva jeg kan gjøre?
onyx Skrevet 19. april 2016 #2 Skrevet 19. april 2016 1 minutt siden, MissEi skrev: Jeg har storeblomsterkasset på 1mx2m ,det er leca kuler i bånd så jord.problemet mitt er at de er alltid fuktoge, så løker råtner i jorda.. Noen tips på hva jeg kan gjøre? Lage hull i bunnen så vannet kan renne ut. Det hjelper lite med lecakuler når kassa blir full av vann, nemlig. 2
MissEi Skrevet 19. april 2016 Forfatter #3 Skrevet 19. april 2016 Bunnen er ikke tett, har duk inni, med mye hull.så det skal ikke være et problem
Frida Skrevet 19. april 2016 #4 Skrevet 19. april 2016 1 time siden, MissEi skrev: Jeg har storeblomsterkasset på 1mx2m ,det er leca kuler i bånd så jord.problemet mitt er at de er alltid fuktoge, så løker råtner i jorda.. Noen tips på hva jeg kan gjøre? Jeg har lest at det er lurt å legge noe over for at det ikke skal bli så vått. Har også opplevd at løk i store potter bare råtnet pga. for våt jord, så jeg skal prøve å dekke med noe neste sesong og se om jeg kan få blomsterflor på våren.
onyx Skrevet 19. april 2016 #5 Skrevet 19. april 2016 7 timer siden, MissEi skrev: Bunnen er ikke tett, har duk inni, med mye hull.så det skal ikke være et problem Det er nok et problem med dreneringen hvis jorden alltid er så fuktig at løkene råtner. Alternativt vanner du for mye. Det kan også være at jorden er for leireaktig, da kan det være et tips å blande den ut med sand. 2
Gjest Coolaid Skrevet 27. april 2016 #6 Skrevet 27. april 2016 Er det pallekarmer du har som står på bakken? Eller noe dere har bygget selv ?
Gjest humleblom Skrevet 28. april 2016 #7 Skrevet 28. april 2016 Kanskje blande noe drenerende i jorden. helst bark. evt. noe annet som kan gjøre jorden mer luftig og hjelpe vannet renne av fortere. inne ville jeg brukt perlite, men ikke ute. Noen typer jord har lecakuler i selve jordmiksen, men jeg ser ikke helt hvordan det hjelper. Men bark skal i alle fall fungere.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå