Gå til innhold

Male hus utvendig - pris?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei! Vi har et hus på rundt 100 kvm som trenger å males, da det ikke har blitt malt siden 80-90-tallet en gang. Noen av bordene trenger også å byttes ut grunnet fukt. 

Er det noen som vet sånn ca hva dette kommer til å koste? Vi skal gjøre alt arbeid selv, så vi tenkte å spare endel penger der. Men hvor mye maling trenger man til et hus sånn ca? 

Anonymkode: d679f...d94

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Heisann! Malte hus selv i fjorsommer. Greia med maling er et det er ikke malinga i seg selv som koster, det er alt tilleggsutstyret. Koster, whitesprit, håndservietter, plast/filtduk, kraftvask, forlengerstang osv. Er jo selvfølgelig veldig kjekt om man har noe av ekstra utstyret fra før, men om ikke, regn ut ca hvor mye maling det kommer til å trengs (muligens 2 strøk?) deretter doble den summen. Da begynner du å komme i den gata det koster.

 

(Dette er ikke iberegnet hva nye bord kommer til å koste.)

AnonymBruker
Skrevet

Maling har jeg ingen anelse hva det koster, men ny kledning kan du se i linken https://www.maxbo.no/trelast-og-byggevarer/trelast/utvendig-kledning Kledningen som heter noe med visir er ferdig grunnet, noe av det som er der er impregnert  (imp). Prisene her er fra maxbo, har dere ikke det i nærheten kan linken brukes som en pekepinn i det minste.

Anonymkode: 1eed7...a7c

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...