AnonymBruker Skrevet 21. mars 2016 #1 Skrevet 21. mars 2016 Oppdaget ved kvelds stellet idag at baby på 6 mnd har ujevn form på bakhodet. Venstre siden stikker liksom ut- lik en stor kul som om han har slått seg kraftig (noe han ikke har) Er veldig bekymret nå! Kjennes ut som om det er kraniet som stikker mer ut, har ikke kjent dette tidligere. Noen med erfaring/ innspill? Anonymkode: 72649...560
ablaze Skrevet 21. mars 2016 #3 Skrevet 21. mars 2016 Så og si alle babyer har skjevt bakhode. Dette er siden de favoriserer en side når de kun ligger på ryggen. Det vil jevne seg ut når baby ligger mindre på ryggen siden hodet ikke er helt ferdig sammenvokst, men litt ujevnhet vil det nok være alltid.
lunamuna Skrevet 21. mars 2016 #4 Skrevet 21. mars 2016 Det kalles å ha en favorittside. Les litt om emnet, og forebygg med det samme. Hodet kan forbli sånn om du ikke gjør noe med det.
RompeRusk Skrevet 21. mars 2016 #5 Skrevet 21. mars 2016 Mitt barn hadde også veldig skjev hodeform. Begynte hos kiropraktor når hun var 5 mnd fordi hun hadde KISS. Veldig lite bevegelighet til en side, og fikk lite hjelp av helsesøster, derav kiropraktor gikk 5 timer til kiro, da hadde hun fått betydelig større bevegelighet i nakken. Vi trente mye på å ligge på magen, og alt foregikk på høyre side (som hun brukte lite). I dag er hun over 2 år og har helt fin hodefasong brukte også en spesialpute på natten som skulle korrigere skjevheten. Nøyaktig hvor nye den hjalp er vanskelig å si Hvordan er bevegeligheten? Hva har helsesøster å si/hjelpe med?
AnonymBruker Skrevet 21. mars 2016 #6 Skrevet 21. mars 2016 Takk for svar alle! Det er ikke slik at det er en skjevhet i hele bakhodet. Slik som man får ved favoritt side osv. Er mer som en stor kul nede på venstre side av kraniet. Kan selvfølgelig komme av favoritt sove side- men da vil vel hele bakhodet være skjevt? Helsesøster har ikke kommentert dette ved 6 mnd kontroll. Ikke legen heller. Men er usikker om de sjekket hele hodet. Synes de er mer opptatt av fontanellen øverst på hodet.. Skal kontakte helsestasjonen i morgen om de har åpent. TS Anonymkode: 72649...560
ablaze Skrevet 22. mars 2016 #7 Skrevet 22. mars 2016 Jeg har kuler nede på begge sider på mitt hode. Tror de fleste har litt ujevnheter under håret, men det viser ikke. Spørr på helsestasjonen hvis du er urolig - godt å spørre noen som kan gi deg et svar om dette er noe å uroe seg for! Lykke til!
AnonymBruker Skrevet 25. oktober 2017 #8 Skrevet 25. oktober 2017 På 21.3.2016 den 20.47, AnonymBruker skrev: Oppdaget ved kvelds stellet idag at baby på 6 mnd har ujevn form på bakhodet. Venstre siden stikker liksom ut- lik en stor kul som om han har slått seg kraftig (noe han ikke har) Er veldig bekymret nå! Kjennes ut som om det er kraniet som stikker mer ut, har ikke kjent dette tidligere. Noen med erfaring/ innspill? Anonymkode: 72649...560 Lenge siden dette ble skrevet, men fant du ut hva som var årsaken til kulen? Anonymkode: ef9d7...e6d
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå