Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! Har et stort prbl og det er vekta mi. Er kun 1,60 høy og veier altfor mye, dvs 95 kg. I tillegg har jeg epillepsi noe som gjør at jeg ikke kan trene så mye fordi da får jeg slike anfall. Ellers har legen sagt til meg at min medisin mot lavt stoffskifte har vært noe av årsaken til at jeg har gått opp 10 kg. Greide før, å gå ned til 75 men da var ikke lavt stoffskifte inne i bildet heldigvis. Gikk mine turer, (noe jeg gjør fremdeles), men kun annenhver dag, pga sykdommen og lot være å spise snop på hverdagene, kun i helger. Etterhvert ble ikke snop noe godt faktisk, men så fikk jeg et kick og da gikk kg opp der jeg startet for å få dem ned. Jeg er litt oppi årene enn hva dere er, ellers. Over 50. 

Nå ligger det et blomkålhode og frister her jeg sitter så skal knaske litt på det før jeg lager mat.

Er det noen som har råd å gi til en gammel dame? Ryggen og hoftene sier ifra når jeg går og jeg vet at det er pga vekta de får.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er vel manglende medisinering mot lavt stoffskifte som får vekta opp? og det kun noen kilo. (som jeg vet). Medisinering skal jo hjelpe til å faktisk gå ned i vekt når man prøver på det.

 

Men det finnes flere tråder om dette her på forumet akkurat nå. Og det viktigste du gjør er ta grep om maten du spiser. Det er mye lettere å spise seg slank, enn trene seg slank!

 

Andre tråder om dette:

 

 

 

 

Moderator: arrhg! vil legge inn lenke, ikke sitat!

 

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...