Elle Melle Skrevet 19. oktober 2004 #1 Skrevet 19. oktober 2004 Jeg ventet i går på å få en pakke på døren, bestilt fra Ellos og levert av posten. Når jeg la inn bestillingen min på nettet, fikk jeg valget mellom å hente pakken på posten, eller betale noen kroner ekstra for å få den levert direkte på døren. Flotte greier tenkte jeg, mandag mellom 17 og 21 er jeg jo hjemme, og jeg vil jo ha pakken snarest mulig! Så jeg venter og venter, mannen fra posten kommer og jeg skal betale oppkravet for pakken på mannens mobile betalingsautomat. Niks. Nada. Systemfeil. Tre ganger. "Nei, da må jeg ta pakken med meg igjen", sier mannen. "Du kan kanskje få den i morgen eller på posten på vanlig måte." Hallo? Jeg har bestilt en vare (hjemlevering), for å SLIPPE å gå på posten, og jeg har bestilt en spesiell dag for å SLIPPE å sitte hjemme hele kvelden flere kvelder etter hverandre. Nei, han måtte ringe for å sjekke hva som var problemet, så han skulle ringe tilbake siden. Etter en liten stund ringer han og forteller at han ikke finner ut hva som er problemet, og at jeg kan få pakken i morgen mellom 17 og 21 (som om jeg ikke har et liv og kanskje faktisk ikke har tid til å sitte hjemme og VENTE på en pakke som skulle komme dagen før...). Er dette normalt? Er det god service? Det er jo ikke jeg som har et problem med kortet, det er de som har et problem med systemet sitt. Hvis dette hadde vært i butikken, så hadde man brukt reserveløsning og kunden hadde fått varene sine. Det er ingen ting som heter "sorry, du får ikke handle for systemet er nede". Er det bare meg, eller er det urimelig at jeg må betale for en tjeneste som ikke blir levert som avtalt? Det gjenstår jo ennå å se om jeg faktisk får pakken, eller om en eller annen sleiping har puttet en "hentes på posten-lapp" i postkassen min i dag... (Egentlig er jeg aller mest forbannet for at jeg ikke fikk de nye klærne mine i går, enda jeg sto der med pakken i hånden... )
aline Skrevet 19. oktober 2004 #2 Skrevet 19. oktober 2004 jeg hadde blitt dritsur!!! og hadde antagelig sagt klart ifra om at jeg ikke var villig til å betale for en tjeneste posten roter til!! du betaler for ekstraservicen, får du den ikke, så skal du da heller ikke betale for det. men vet ikke om det er ellos eller posten jeg skulle tatt, ville nok ringt ellos, så fikk de fikset med posten, siden det er de som har valgt posten som samarbeidspartner.
14062003 Skrevet 19. oktober 2004 #3 Skrevet 19. oktober 2004 Jeg har vært borti disse hjemleveringspakkene og er ikke fornøyd med Postens service. De sa ikke til meg når jeg skulle få pakka hjemlevert, men ga meg beskjed om at den "nok kom i løpet av de 3 neste kveldene). Snakk om ikke ha et liv! Men jeg må si, jeg har opplevd å ikke få handle pga. systemfeil. Og det på en bensinstasjon - etter å ha tanket full tank! Jeg hadde 0 kontanter, hadde dårlig tid på jobb og fikk beskjed om at jeg ikke fikk dra derfra før jeg hadde betalt for meg! Reserveløsning hadde de aldri hørt om da jeg ba om det.
Polly Ester Skrevet 19. oktober 2004 #4 Skrevet 19. oktober 2004 ...jeg ikke fikk dra derfra før jeg hadde betalt for meg! Reserveløsning hadde de aldri hørt om da jeg ba om det. Ble nysgjerrig her nå: hvordan ordnet det seg, da? Ang. posten... Jeg er helt enig med dere som er irriterte og spesielt skjønner jeg deg, Elle Melle, som faktisk sto der med pakka i hånda... Jeg vet ikke hvor den største feilen lå; hos posten som ikke hadde terminal som ikke funket, eller Ellos som sendte pakken i oppkrav - de kunne sendt den med innbetaling inne i pakken (eller har de sluttet med det, kanskje?) Er det postens feil så hadde jeg ringt og klaget eller sendte en klagemail http://www.posten.no - der finner du sikkert en link videre til å klage... Jeg pleier å si til alle kunder som klager på noe som har med posten å gjøre at de må klage høyere opp enn meg - jeg står bare i kassa og får ikke gjort så mye mer enn å bare ta den i mot. Det må høyere opp for at det skal bli gjort noe med... Skjønner godt at folk blir frustrerte og jeg har hatt noen av dem - heldigvis ikke så mange... men jeg skjønner dem, og det hjelper å klage til de som får gjort noe med det, bare det er mange nok som klager...
14062003 Skrevet 20. oktober 2004 #5 Skrevet 20. oktober 2004 Ble nysgjerrig her nå: hvordan ordnet det seg, da? Det var sånn at det var fredag kveld langs E6, mao masse folk på stasjonen. Ettersom jeg diskuterte med kassapersonalet ble køen mildt sagt lang (og de ble stressa). Jeg hadde ikke penger og fikk ikke betalt for meg, samme hva de sa (uten at de latet til å forstå det...). Jeg ba til slutt om å få låne telefonen (fikk jo ikke hente mobilen i bilen en gang) og ringe jobben og si at jeg ikke visste når jeg kom. Etter at de så jeg snakket med sjefen min (over disken slik at alle de andre kundene også hørte historien), fikk jeg dra mot at jeg kom tilbake på vei hjem fra jobb. Husker ikke om jeg la igjen bankkortet mitt - det kan godt hende. Da jeg kom igjen 5 timer senere funket systemene igjen og jeg fikk betalt.
jordbær Skrevet 20. oktober 2004 #6 Skrevet 20. oktober 2004 Jeg skjønner jo at han måtte ta med seg pakken og dra, igjen. Det er jo posten sitt ansvar at kundene får betalt for det de sender i oppkrav. Og med en gang du har pakken i hånda, betyr det at du har betalt! Men det at han ikke kom tilbake samme kvelden og løste problemet, var jo verre :-? Har foresten aldri hatt problemer med posten og levering på døra. Veldig bra tjeneste. Borsett fra at de ikke kommer akkurat når de lover.
Gjest lilletroll Skrevet 20. oktober 2004 #7 Skrevet 20. oktober 2004 Så nær men allikevel så fjern liksom....pakka i hånda....kan nesten SE for deg at du prøver klærne....så VIPS, nei den må jeg ta med meg igjen pga en feil du overhodet ikke kan noe for....JA JEG HADDE BLITT SJOKKSUR!!!!
Elle Melle Skrevet 20. oktober 2004 Forfatter #8 Skrevet 20. oktober 2004 Fikk den heldigvis i går, klokken kvart på ni. Da hadde jeg allerede formulert en lang og spydig mail i hodet, klar til å sendes Postens kundeservice... Ja, ja, så fikk jeg pakken min til slutt
Gjest Anonymous Skrevet 23. oktober 2004 #9 Skrevet 23. oktober 2004 Alle som har minibankterminal har et manuelt backupsystem. Sånn greie som du drar over kortet med papir under. Men mange butikker er svært uvillige til å bruke dette selv om de har det. Om postmannen har med seg sånt vet jeg ikke men at de har det på bensinstasjonen det er sikkert.
Gjest Anonymous Skrevet 24. oktober 2004 #10 Skrevet 24. oktober 2004 På landet får man all post på døra!
14062003 Skrevet 24. oktober 2004 #11 Skrevet 24. oktober 2004 Alle som har minibankterminal har et manuelt backupsystem. Sånn greie som du drar over kortet med papir under. Men mange butikker er svært uvillige til å bruke dette selv om de har det. Om postmannen har med seg sånt vet jeg ikke men at de har det på bensinstasjonen det er sikkert. Nei, ikke alle har det. Ikke på den bensinstasjonen jeg var den gangen i alle fall. Jeg vet at det er flere (alle) som har det i dag, men dette var for noen år siden og da var det ikke så vanlig med slike lapper. PS: De man drar over er til VISA. Til bankkort (uten VISA, finnes de av oss som har/hadde sånne kort også) er det helt egne lapper.
jordbær Skrevet 24. oktober 2004 #12 Skrevet 24. oktober 2004 Morsomt du som mener at de har den backupløsningen. Da hadde vel kanskje ikke flere butikker nødt til å stenge den gangen nettkablen mellom nor og sør ble brutt. mao.. bare tull. Ytterst få som har den "reserveløsningen".
Elle Melle Skrevet 25. oktober 2004 Forfatter #13 Skrevet 25. oktober 2004 Hm, jeg har brukt reserveløsning i flere matvarebutikker, men kanskje det bare er de som har en slik innebygget løsning? Det kommer vel an på hvilken leverandør man har til betalingssystemet sitt. Jeg har trodd at alle hadde den muligheten, for rent teknisk er det veldig enkelt (man bruker kvitteringen som en sjekk som man siden sender banken). Alle bedrifter som tar kort burde faktisk ha et alternativ, ellers taper de jo salg noe som aldri er en god løsning. Postmannen kunne ikke ta kontanter heller, og ikke kredittkort, så han var rimelig prisgitt at alt fungerte tilfredsstillende.
Superlammet Skrevet 25. oktober 2004 #14 Skrevet 25. oktober 2004 Synes det var litt hårresidende det jeg opplevde her om dagen. Jeg bestilte meg en ny mobiltelefon over nettet og betalte over 3000,- for den. Valgte da å få den levert på døra dagen etter. Jeg mener, 100,- fra eller til for å få den fortere spilte ingen rolle da jeg allerede betalte såpass mye for den. Dagen etter står jeg opp og ser pakken ligge på stuebordet hjemme. Han jeg bor med hadde mottatt den på døra. Si meg, er det normalt at posten bare leverer pakken uten å få en underskrift engang? Uten å sjekke legitimasjon? hva om de hadde gått til feil leilighet (bor i blokk)? Begynner å lure...
*Lillian* Skrevet 25. oktober 2004 #15 Skrevet 25. oktober 2004 Huff, dette hørtes ikke mye morsomt ut! Jeg hadde blitt møkksur.. Men jeg har gjort sånn via Ellos flere ganger og aldri hatt noe tull. Men det er fordi jeg har Ellos-konto og derfor ikke betaler fem flate øre når jeg får pakken på døren - jeg betaler det i ettertid Uansett, om det skulle skje igjen så er det Posten du må klage til, og ikke Ellos. Ellos har ikke gjort noe galt, de har jo levert pakken til riktig tid og allting, de! Det er Posten som ikke klarte å fikse riktige ting her. Håper du ble fornøyd med klærne og at de passet, i det minste
Arkana Skrevet 25. oktober 2004 #16 Skrevet 25. oktober 2004 Ble nysgjerrig her nå: hvordan ordnet det seg, da? En gang samboeren min hadde fylt bensin og skulle betale trodde han han hadde mistet lommeboka. Hun som stod bak disken skrev bare opp registreringsnummeret på bilen og sa han kunne betale senere. (Nå fant han lommeboka på gulvet i bilen rett etterpå da, men det er tydelig at det går an å finne løsninger på slike problemer uten at det blir en stor sak.)
Polly Ester Skrevet 25. oktober 2004 #17 Skrevet 25. oktober 2004 Noen ganger går det nok an å være litt fleksibel, ja... Som med den bensinstasjonen... og hva kunne hun ha gjort egentlig - når man først har fylt bensin så er det jo på bilen... :-) Til wodan: Posten skal ha en underskrift på det de leverer ut... sikker på at det ikke ble skrevet under? Når man leverer slike pakker skal man ha en underskrift og det blir også notert navnet på den som tar imot - sånn skal det være ihvertfall... og da kan man siden gå tilbake og se hvem det var som skrev navnet sitt på lappen. Men legitimasjon er ikke nødvendig. Hvis tlf. hadde blitt feil utlevert har posten da en signatur og sjåføren hadde jo visst hvor han var da han leverte pakka, og da kunne man sporet opp feilen ihvertfall... Men, om det var posten som måtte erstattet eller hvordan det er ved feil utlevering vet jeg ikke. Men, jeg vet at det er forsikring på pakker - tror det er opptil 10 000 kroner jeg... så du hadde uansett fått telefonen din...
jordbær Skrevet 25. oktober 2004 #18 Skrevet 25. oktober 2004 De fleste bankterminaler har en innebygd reserveløsning, slik flere sier her. Denne fungerer helt til minnet er fullt og da er det stopp!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå