Gå til innhold

beste krem til sjokoladekake?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg skal lage kake til helgen, og lurer på tips til fyll? Pleier å bruke melis, smør, kaffe og kakao. 

Men vil gjerne ha litt ny inspirasjon til kremer!

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Søk opp Cafe stings sjokoladekake på detsoteliv.no. Kremen på den er veldig god. Ja, kaka er også å anbefale.

Anonymkode: 96e57...3d5

Skrevet

Jeg bruker smør, melis, vaniljesukker og valgfri smeltet sjokolade:-) rør sammen alt untatt sjokoladen til en luftig krem, smelt sjokoladen og tilsett den til slutt:-) Jeg har brukt melkesjokolade, firkløver, oreo osv :-)

AnonymBruker
Skrevet
5 minutter siden, AnonymBruker skrev:

Søk opp Cafe stings sjokoladekake på detsoteliv.no. Kremen på den er veldig god. Ja, kaka er også å anbefale.

Anonymkode: 96e57...3d5

Den kremen bruker jeg også å lage, nydelig. 

Anonymkode: 3f64d...9c5

Gjest Ennasus
Skrevet

Vet det ikke er det du spurte om, men hvis du ikke MÅ lage sjokoladekake så anbefaler jeg karamellkake :) Det er akkurat som en sjokoladekake bare med karamellsaus istedet for kakao/sjokolade. Den er utrolig god! Oppskrift her og her.

Ellers, så syntes jeg det er godt med hvit sjokoladekrem, eller brent marengs på toppen :) 

AnonymBruker
Skrevet

Den kjedeligste er iallfall den med kakao, melis, smør og kaffe. Det er ikke 1970-tallet lenger! Standardene er hevet siden den gang hva sjokoladeglasur angår.

Anonymkode: ef3ab...89d

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...