Donnie Darko Skrevet 14. oktober 2004 #1 Skrevet 14. oktober 2004 http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=249802 Fy faen! Dette kan ikke være sant!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
waco Skrevet 14. oktober 2004 #2 Skrevet 14. oktober 2004 http://www.vg.no/pub/vgart.hbs?artid=249802 Fy faen! Dette kan ikke være sant!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Jeg vet at det kan være vanskelig å forstå, men du hadde gjort det samma sjæl.
Donnie Darko Skrevet 14. oktober 2004 Forfatter #3 Skrevet 14. oktober 2004 Jeg vet at det kan være vanskelig å forstå, men du hadde gjort det samma sjæl. om jeg hadde gjort det eller ikke spiller ingen rolle. Hvis han for en eneste krone i erstatning så er noe alvorlig galt.
waco Skrevet 14. oktober 2004 #4 Skrevet 14. oktober 2004 om jeg hadde gjort det eller ikke spiller ingen rolle. Hvis han for en eneste krone i erstatning så er noe alvorlig galt. Hva hvis han bruker en ene kronen i tiltak som skal hjelpe andre psykatriske pasienter er det da like galt? Eller hvis den ene kronen skal bli gitt til de pårørende for ofrene? Eller hjelpetiltak for å forhindre denne mentale psyke mannen å gjenta? Waco Hva da donnie, forkaster du den ene kronen da også?
Kelsey Skrevet 14. oktober 2004 #5 Skrevet 14. oktober 2004 Synes ikke der er så hårreisende jeg. Dette er en alvorlig syk mann som ikke fikk den hjelpen han ønsket og hadde krav på, noe som igjen antageligvis var medvirkende til at han gikk amok på trikken. Når det offentlige svikter på den måten synes jeg man har rett på å få en erstatning.
Donnie Darko Skrevet 14. oktober 2004 Forfatter #6 Skrevet 14. oktober 2004 vi kan ikke ta fra han ansvaret for hans handlinger selv om han er syk. De som har krav på erstatning her er jo selvsagt de pårørende.
Kelsey Skrevet 14. oktober 2004 #7 Skrevet 14. oktober 2004 vi kan ikke ta fra han ansvaret for hans handlinger selv om han er syk. De som har krav på erstatning her er jo selvsagt de pårørende. Handler jo ikke om å ta fra han ansvaret. Han kan jo få straff i tillegg til erstatning. Jeg ser ingen motsetning der. Og selvfølgelig burde de pårørende få erstaning også (antar jo at de kommer til å få det).
birgitte242 Skrevet 14. oktober 2004 #8 Skrevet 14. oktober 2004 vi kan ikke ta fra han ansvaret for hans handlinger selv om han er syk. :klø: Det har jo allerede blitt gjort. Sakkyndige beskriver han som psykotisk i gjerningsøyeblikket, og han er dermed ikke strafferettslig tilregnlig. Og jeg synes det er helt på sin plass at han søker erstatning. Mannen fikk ikke den hjelp han har krav på. Jeg synes også sykehuset fortjener en smekk. Å skrive ut en psykotisk pasient uten fast bopel er jo totalt ansvarsløst.
Gjest BEDUINEN Skrevet 14. oktober 2004 #9 Skrevet 14. oktober 2004 DERE ER GÆRNE! Kan hvem som helst reise til et hvilket som helst land og krever psykiatrisk behandling? Bolig? Trygd? og får ikke hvem som helst det, brukes kniv og man kan kreve erstatning. Hvilken planet kommer dere fra? Skal vi omgjøre Norge til verdens største psykiatriske anstalt?
waco Skrevet 14. oktober 2004 #10 Skrevet 14. oktober 2004 DERE ER GÆRNE! Kan hvem som helst reise til et hvilket som helst land og krever psykiatrisk behandling? Bolig? Trygd? og får ikke hvem som helst det, brukes kniv og man kan kreve erstatning. Hei Beduinen det skal jo litt til å bruke kniv, men det er vel kanskje ganske lett i huet ditt? Waco
Anders26år Skrevet 15. oktober 2004 #11 Skrevet 15. oktober 2004 Faan er dere helt tjukke i hodet elle? Kan jo for pokker ikke gi denne mannen erstatning ! Noe er alvorlig galt med dere! Anders
Gjest Jurist Skrevet 15. oktober 2004 #12 Skrevet 15. oktober 2004 Et bærende element i norsk rettspraksis er at man ikke kan straffes to ganger for samme forbrytelse. Om personen mister rettigheter andre har vil det kunne anses som straff. Det minner forøvrig litt om fredløs-ordningen man hadde tidligere. Det gjelder å holde tungen rett i munnen, selv om det er forståelig at dette drapet vekker sterke følelser.
Gjest BEDUINEN Skrevet 15. oktober 2004 #13 Skrevet 15. oktober 2004 Hvilke rettigheter? Retten til å vente i årevis på psykiatrisk behandling fordi besøkende fra andre land overbelaster behandlingskapasiteten? De to største gruppene som belaster psykiatrien i Norge er narkomane og innvandrere. Andre får vente.
Gjest Anonymous Skrevet 15. oktober 2004 #14 Skrevet 15. oktober 2004 Et bærende element i norsk rettspraksis er at man ikke kan straffes to ganger for samme forbrytelse. Om personen mister rettigheter andre har vil det kunne anses som straff. Det minner forøvrig litt om fredløs-ordningen man hadde tidligere. Det gjelder å holde tungen rett i munnen, selv om det er forståelig at dette drapet vekker sterke følelser. Dette bærende prinsippet fører til en del sprøtt. Det finnes flere eksempler på det, men jeg husker ikke akkurat hvilke nå. Å sammenlikne det med fredløshet er vel litt drøyt. Har litt lyst til å minne Berthold Grünfeldts betraktninger om psykose / bevisstløshet i gjerningsøyeblikket. Gjerningsmannen handler rasjonelt i sin egen verden, kan vite hva han gjør, vet at han må flykte osv. I hvilken grad vedkommende er uansvarlig kan faktisk diskuteres.
Gjest Anonymous Skrevet 15. oktober 2004 #15 Skrevet 15. oktober 2004 Hvilke rettigheter? Retten til å vente i årevis på psykiatrisk behandling fordi besøkende fra andre land overbelaster behandlingskapasiteten? De to største gruppene som belaster psykiatrien i Norge er narkomane og innvandrere. Andre får vente. Dette er bare tull. Både innvandrere og narkomane er marginale grupper når det kommer til kostnader. Den tyngste gruppen er etnisk norske kvinner som sliter med ulike tilfeller depresjon/utbrenthet og diverse andre lettere psykiske lidelser.
Gjest Anonymous Skrevet 15. oktober 2004 #16 Skrevet 15. oktober 2004 Dette er bare tull. Både innvandrere og narkomane er marginale grupper når det kommer til kostnader. Den tyngste gruppen er etnisk norske kvinner som sliter med ulike tilfeller depresjon/utbrenthet og diverse andre lettere psykiske lidelser. Sistnevnte gruppe betaler for privat psykolog. Offentlig psykologhjep / psykiatritjeneste er overbelastet.
waco Skrevet 15. oktober 2004 #17 Skrevet 15. oktober 2004 De to største gruppene som belaster psykiatrien i Norge er narkomane og innvandrere. Andre får vente. Det er kvinner som belaster psykaiatrien mest i norge.
birgitte242 Skrevet 15. oktober 2004 #18 Skrevet 15. oktober 2004 De to største gruppene som belaster psykiatrien i Norge er narkomane og innvandrere. Andre får vente. Dette er en sannhet med modifikasjoner. Jeg har jobbet på et av landet største psykiatriske sykehus, og det var verken narkomane eller innvandrer på de avdelingene jeg var i kontakt med. På en sikkerhetsavdeling derimot, vil du finne en overvekt av disse to gruppene.
Gjest Chanda Skrevet 15. oktober 2004 #19 Skrevet 15. oktober 2004 Det er ikke annet enn et stort hån mot de som opplevde, ble skadet, drept og ikke minst for de pårørende om det blir fremmet erstatningssak fra gjerningsmannen. Men ingenting forundrer meg - det er utrolig hvor langt advokater strekker saker for å tjene "litt" penger.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå