Gå til innhold

halsbrann!!!!


Sambo

Anbefalte innlegg

freeeeeees :evil: ja jeg lider av halsbrann og det er ubehagelig! svir i halsen og jeg får vann i munnen og det ekke måte på..... har prøvd samarin, nyco og novalucid. vil heller ha noe som forebygger det og som er betydelig sterkere enn nevnte reseptfrie midler. vil legen foreskrive meg noe forfriskende innenfor lommeboken min sine grenser eller har apoteket noe jeg bare kan plukke med meg?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Gjest Anonymous

Jeg brukte Gaviscon mot halsbrann da jeg var gravid. Og det hjelper. Det finnes både som flytende og tyggetabletter - jeg brukte tyggetablettene.

Forresten har jeg hørt at noen synes sånne Love Hearts hjelper.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Lizbet i.i

Gaviscon legger seg som et lokk og hindere reflux i spiserøret.

Du kan prøve link for eksempel.

Legen kan gi deg noe som vil dempe syreproduksjonen. De reseptfrie preparatene vil bare nøytralisere syren som allerede er i magen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke gaviscon, det smaker kvalmende og så får du et ekkelt belegg på tennene etterpå. Jeg foretrekker Aflurax, mye bedre og jeg synes den hjelper bedre også. Ellers finnes det nok av kjerringråd, f.eks. spise mandler, drikke melk, drikke potetvann (en rå potet i skiver legges i ½ liter vann over natten). Unngå sterk mat, unngå å spise de siste timene før du legger deg, ligg på høyre side, unngå brus/appelsinjuice/kaffe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Anonymous

stakkars deg! det der er sinnsykt ubehagelig. Selv har jeg hatt halsbrann nesten daglig i 10 år. Har brukt Titralac tyggetabletter. De virker umiddelbart.

...For 6 mndr siden slanket jeg meg 10 kg ved å legge om kostholdet fullstendig. Diett:

08:00 Kornblanding

10:00 appelsin/banan/eple/gulrot

12:00 1 skive grovbrød m/pålegg eller en salat

14:00 appelsin/banan/eple/gulrot

17:00 risotto/salat

19:00 2 rugsprø med geitost

Etter 2 uker forsvant halsbrannen og har ikke kommet tilbake (med ett unntak; dagen etter en fest).

Lykke til!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...