-Fisken- Skrevet 12. oktober 2004 #1 Skrevet 12. oktober 2004 Før når jeg har utsatt mensen, har jeg begynt rett på de gule pillene. Men det er jo litt bortkastet når man må kaste halve brettet? Får jeg mensen om jeg begynner i normal rekkefølge på pillene når jeg skal utsette?
Gjest Emera Skrevet 12. oktober 2004 #2 Skrevet 12. oktober 2004 Du vil nok få en blødning da, ja. Fordi de forskjelligfargede pillene på brettet jo inneholder forskjellige hormonmengder, er det viktig at du fortsetter med de gule på neste brett når du vil utsette mens. Så de restrerende pillene på det gamle brettet må nok bare kastes.
Gjest gjest1 Skrevet 12. oktober 2004 #3 Skrevet 12. oktober 2004 Du kan utsette mensen med de andre fargene også, men brune piller må selvsagt følge etter brune etc.
Himmelblå Skrevet 13. oktober 2004 #4 Skrevet 13. oktober 2004 Da jeg brukte trinordiol 28 tabletter, hoppet jeg over de hvite sukkerpillene den siste uken og begynte da rett på nytt brett slik at jeg ikke fikk mensen den måneden. kom da neste gang. da jeg brukte 21 tabletter begynte jeg bare direkte på nytt brett uten opphold i syv dager slik man vanligvis gjør. da kom mensen neste måned man hadde syv dagers stopp.
-Fisken- Skrevet 13. oktober 2004 Forfatter #5 Skrevet 13. oktober 2004 Da jeg brukte trinordiol 28 tabletter' date=' hoppet jeg over de hvite sukkerpillene den siste uken og begynte da rett på nytt brett slik at jeg ikke fikk mensen den måneden. kom da neste gang. da jeg brukte 21 tabletter begynte jeg bare direkte på nytt brett uten opphold i syv dager slik man vanligvis gjør. da kom mensen neste måned man hadde syv dagers stopp.[/quote'] Najs! Takk for det
jomfru74 Skrevet 20. oktober 2004 #6 Skrevet 20. oktober 2004 Da jeg brukte trinordiol 28 tabletter, hoppet jeg over de hvite sukkerpillene den siste uken og begynte da rett på nytt brett slik at jeg ikke fikk mensen den måneden. kom da neste gang. da jeg brukte 21 tabletter begynte jeg bare direkte på nytt brett uten opphold i syv dager slik man vanligvis gjør. da kom mensen neste måned man hadde syv dagers stopp. Men på denne måten blir hormonmengden i tablettene feil, og de aller fleste får da en blødning 3-4 dager etter at de har begynt på det nye brettet.... :veldigsur:
Gjest gjest1 Skrevet 20. oktober 2004 #7 Skrevet 20. oktober 2004 For å ikke snakke om at man ikke er 100% beskyttet mot graviditet...
Gjest Litjmæ Skrevet 21. oktober 2004 #8 Skrevet 21. oktober 2004 Susanne og jomfru74 - var det der kødd eller??? Jeg bruker Trinordiol og har fått beskjed av legen at det er sånn man gjør for å utsette mensen - dvs. begynne rett på neste brett (har 21)... har aldri fått noen ny blødning og trodde virkelig legen hadde sagt fra hvis det ikke var sikkert! :o
Gjest Anonymous Skrevet 21. oktober 2004 #9 Skrevet 21. oktober 2004 Ingen p-piller er 100% sikre mot graviditet. Men jeg tviler på at det er større sjans for at en blir gravid selv om en hopper over den pillefrie uka/sukkerpillene. Litjmæ, noen leger tar faktisk feil angående dette, det er meningen en skal bruke de gule pillene til å utsette mens. Når du ikke får mens ved å gå rett over på nytt brett vil jeg si du er heldig. Prøvde selv en gang dette da jeg brukte trionetta og da fikk jeg mensen likevel.
-Fisken- Skrevet 21. oktober 2004 Forfatter #10 Skrevet 21. oktober 2004 Jeg fikk mensen 5 dager etter at jeg begynte på det nye brettet.
Gjest Litjmæ Skrevet 21. oktober 2004 #11 Skrevet 21. oktober 2004 Hovedgrunnen til at man sier at p-piller ikke er 100% sikre mot graviditet er jo at man tar med i beregning at de kan glemmes eller at man kan kaste opp eller ha diare.... Jeg bruker alltid kondom i tillegg hvis det skjer noe sånt!
Gjest Anonymous Skrevet 21. oktober 2004 #12 Skrevet 21. oktober 2004 Hovedgrunnen til at en blir gravid når en bruker p-piller er feilbruk, men de er likevel ikke 100% sikre. Nuvaring som f.eks ikke påvirkes av om du kaster opp , er heller ikke 100% sikker.
Gjest jomfr74, ikke logget Skrevet 21. oktober 2004 #13 Skrevet 21. oktober 2004 Susanne og jomfru74 - var det der kødd eller??? Jeg bruker Trinordiol og har fått beskjed av legen at det er sånn man gjør for å utsette mensen - dvs. begynne rett på neste brett (har 21)... har aldri fått noen ny blødning og trodde virkelig legen hadde sagt fra hvis det ikke var sikkert! Er desverre ikke kødd. Trinordiol er en trefasepille (3 forskjellige hormoninnhold i løpet av syklusen). For å utsettes mensen må man derfor fortsette med de SISTE pillene på neste brett så lenge man ønsker å utsette. (evnt som andre her inne har nevnt at man bruker 2 brett og først tar alle med samme farge før man går over på neste farge-> har ingen undersøkelser på hvordan dette har innvirkning på syklus, eventuelt også mer bivirkninger). NB! følger man dette må sukkerpillene på 28-brett kastes! Tar man enfasepiller (samme hormonmengde i alle tabletter) kan man (etter å ha kastet sukkerpillene) fortsette direkte på neste brett. Ved spørsmål, ta med brettet med piller til apoteket å spør om forklaring på hvordan det bør gjøres :-)
Himmelblå Skrevet 21. oktober 2004 #14 Skrevet 21. oktober 2004 hmm... det var dette jeg fikk beskjed om å gjøre av legen min da jeg spurde.(begynne rett på nytt brett). men jeg har aldri fått blødning før tiden selv om jeg har gjort dette, så da er det vel kanskje tilfeldig hvem som får dette eller ikke? ble iallefall ikke gravid uansett er vel uikke pillen 100% sikker.
Gjest lilletroll Skrevet 21. oktober 2004 #15 Skrevet 21. oktober 2004 YASMIN, da??? Går det an bare å begynne på nytt brett der, eller skal jeg begynne i feil ende? De har jo lik farge alle sammen, har de ikke det da?
Gjest Anonymous Skrevet 21. oktober 2004 #16 Skrevet 21. oktober 2004 Med yasmin er det bare å begynne på et nytt brett hvis du bruker brett med 21 piller, alle pillene har likt innhold.
Gjest gjest1 Skrevet 21. oktober 2004 #17 Skrevet 21. oktober 2004 I tre-fase piller, som Trinordiol og trionetta, så har de første pillene svakest hormoninnhold. Sier seg nesten selv at man ikke kan gå fra de sterkeste (de siste) til de svakeste uten å miste beskyttelse..
Gjest Anonymous Skrevet 21. oktober 2004 #18 Skrevet 21. oktober 2004 I tre-fase piller, som Trinordiol og trionetta, så har de første pillene svakest hormoninnhold. Sier seg nesten selv at man ikke kan gå fra de sterkeste (de siste) til de svakeste uten å miste beskyttelse.. Hvorfor sier det seg selv? Hvis det er riktig, burde det ikke være enda større sjans for å bli gravid i den pillefrie uka hvor en ikke får noen hormoner?
Gjest gjest1 Skrevet 21. oktober 2004 #19 Skrevet 21. oktober 2004 Hvorfor sier det seg selv? Hvis det er riktig, burde det ikke være enda større sjans for å bli gravid i den pillefrie uka hvor en ikke får noen hormoner? Trefase-piller etterlikner den naturlige hormonbalansen i kroppen. Man er sikret på den pillefrie uken (selvsagt), men det er ikke meningen å utsette mensen med å rote med hormonnivået.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå