Gjest mango Skrevet 14. juli 2002 #1 Skrevet 14. juli 2002 hvordan komme over kjærlighetsorg??? Typen min slo opp for 1 måned siden.Etter et langt avstandsforhold ringte han og sa han ikke klarte mere og slo opp.Jeg ringer og skriver meldinger til han hver dag.Vet jo at det er best å ikke gjøre det.Men jeg elsker han så sinnsykt og klarer ikke å bryte kontakten.(alltid jeg så begynner) hver kveld griner jeg meg i søvn.Jeg savner han sånn... Dette ødelegger meg helt!! Han virker så umennesklelig og kald og bare "ok,ferdig med hun på en måte"... Det jeg trenger er noen gode tips til hvordan komme over han! Bryte kontakten er vell første steget,men raskere sagt enn gjort... :cry:
Gjest Anonymous Skrevet 14. juli 2002 #2 Skrevet 14. juli 2002 dette er virkeli det vondetse du kan oppleve og jeg synes så ubeskrivelig synd på deg!! hadde jeg vært deg hadde jeg vært gal og ustoppelig i å prøve å få han tilbake! var grunnen at avstanden var for stor så gjør noe med det da!si det til han at du er villig til å gjøre noe med det! men dersom du ikke har muligheten til det og dere ikke finner andre løsninger så vild et nok være det beste (som jeg vet amnge andre her inne også vil si)og la livet gå videre, men det er tungt tro meg! men du skal klare det!!!! skal bringe mine varmeste tanker over til deg!!
Gjest mango Skrevet 14. juli 2002 #3 Skrevet 14. juli 2002 Takk for svar:) Avstanden er pga jobb..jeg blir boende i Stavanger og han i Oslo.Han sa at han ikke taklet avstanden psykisk, mer savn enn glede i forholdet vårt! Det er jo for så vidt sant og så snakket vi litt om at hvis han virkelig elsket meg så kunne han klare avstanden ett år til, men neiiida..sta som et esel han der! fra og med i morgen av bryter jeg all kontakt(må bare høre stemmen hans i kveld også-kunne ligget hele natten og hørt at han puster meg nn i øret ) life must go on!! Dette skal jeg klare!!!!!!!!
Gjest Anonymous Skrevet 14. juli 2002 #4 Skrevet 14. juli 2002 ja da er det ikke noe problem lenger da!dersom du klarer dette! det er vanskelig og jeg er stolt av deg dersom du skal klare det så enkelt! regner med at morgendagen blir ille for deg men skal ønske deg lykke til masse!!!! dersom dette er det beste for deg og dere så må du bare gjennomføre det!
Gjest Tristessa Skrevet 14. juli 2002 #5 Skrevet 14. juli 2002 Kan ikke gjøre stort annet enn å ønske deg en masse lykke til videre mango! Har selv vært igjennom et avstandsforhold, kanskje med litt bedre utslag enn ditt, men jeg vet hvor vanskelig det kan være når en er adskildt fra sin kjære over lengre tid! Vi bodde i hver vår by i to år på grunn av hans studier, og i perioder var det jammen ikke lett. Send meg gjerne en PM hvis du vil, kan ikke si annet enn at jeg er stolt av deg som kjemper videre etter tider i et forhold som kan være ganske så tøft. Tenker på deg!
Gjest mango Skrevet 14. juli 2002 #6 Skrevet 14. juli 2002 det er så godt og høre at noen andre bryr seg! Alle vennene mine har blitt samboere og har nok med sitt! Jeg trodde egentlig ikke at det var SÅ hardt og bli slått opp med... Men ihvertfall så snakket jeg med han på tlf nå netopp.Så spurte jeg hvordan det gikk og ALT gikk bra med han (hadde vært på fest med kjekke jenter :evil: ) , og så spurte han meg og jeg begynnte selfølgelig og grine og fikk ikke ut et ord..tårene bare rant og rant, og så kommer han med et usselt:"ehh...hallo?" Han er så teit!! Kan bry seg litt mer hvertfall!!! Så jeg måtte bare legge på etter jeg fikk stotret frem at det gikk bra, og sa hadet! Det var siste ord fra han! Så må jeg bare nevne at jeg slettet ale meldingene fra han og tlf nr. hans som jeg kan utenatt, men alikevell!! fremsteg!! :D :D :D puh...godt å ha kvinneguiden å få skrevet litt ned hva en føler og tenker! få ut litt frustrasjon! Stor klem fra mango
Gjest Anonymous Skrevet 14. juli 2002 #7 Skrevet 14. juli 2002 det hørtes skikkeli tungt ut jeg tror aldri jeg hadde kommet meg gjennom det! selv er jeg i et fast forhold men dette er et forhold som er veldig sterkt og hvor vi har anledningen til å ses hver dag! men jeg sliter jo litt med mine egne problemer nå som jeg skal på ferie uten han! dette gruer jeg meg masse til! avstand er noe jeg ikke klarer fra han! men det du opplever er verre! men det er godt å høre at det går bra og at du gjør fremsteg!!! tvitvi!
Gjest Verdande Skrevet 15. juli 2002 #8 Skrevet 15. juli 2002 Mango, aller først: *stor trøsteklem* Det er utrolig vondt å ha kjærlighetssorg, og alt du beskriver er ganske vanlige reaksjoner på et brudd. Som du selv er inne på gjør ikke kontakten du har med ham saken noe bedre, og du er kjempeflink som nå prøver å gjøre det eneste fornuftige, og kutte kontakten. Så lenge du har det så vondt som nå vil det å snakke med ham bare gjøre vondt verre, og forsinke alle muligheter du har til å komme deg det første lille skrittet videre. Når du har kommet litt lenger i bearbeidelsen av forholdet er det selvsagt godt mulig dere kan klare å få til et vennskap, men nå må du først og fremst tenke på deg selv, og kontakt med det eneste mennesket du vil ha trøst av, som samtidig er det eneste mennesket som ikke kan trøste deg nå går rett og slett ikke. Det tar tid å komme over kjærlighetssorg. Jeg håper du har flere gode venner som lar deg snakke, gråte og rase om og om igjen så lenge du trenger det. Prøv så godt du kan å aktivisere deg med ting som gjør at du iallfall gjør litt annet enn bare å tenke på ham og gråte. Unngå alle minnetriggere -- deres musikk, deres steder osv. Stell godt med deg selv, og unn deg gjerne et nytt plagg, ny frisyre, en CD du har lyst på e.l. Tillat deg selv å sørge, men prøv å ikke fokusere alt på ham, hvor han er, hva han gjør, hva han tenker, hvor mye du savner ham osv. Kjærlighetssorg er noe de aller fleste opplever minst en gang, og selv om det er forjævlig når det står på kommer du en dag til å oppdage at du har gått hele dagen uten å tenke på ham en eneste gang. Deretter blir han gradvis et blekt minne, og plutselig er du forelska på nytt Lykke til, ta godt vare på deg selv nå.
Gjest mango Skrevet 15. juli 2002 #9 Skrevet 15. juli 2002 Hei igjen og takk for svarene! Nå er helgen over og det var godt og komme seg på jobb igjen! får helt andre ting og tenke på da.Nå er klokken 15.30, og jeg har ikke planer om å ofren en eneste tanke!!! Jeg fortjener faktisk bedre enn den dritten der! Må bare ha den innstillingen nå... Begynner å være enig i utsagnet "kjærlighet gjør blind nå"! Deilig og være single!! Stor klem fra mango
Gjest Anonymous Skrevet 16. juli 2002 #10 Skrevet 16. juli 2002 Hei på deg. -Aller først: Han fortjener deg ikke !!! :blunke: Så flink du er som har kommet deg litt ovenpå allerede. Du er tydeligvis en sterk kvinne. All honnør til deg !!! Fortsett sånn. Og han fortjener deg ikke, ha tro på det. En ikke innlogget Venus. :kgsmil:
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå