Gjest Gjest Skrevet 26. mars 2011 #1 Skrevet 26. mars 2011 Min eks samboer var svært ivrig på at vi skulle ha et skikkelig skilt på postkassa, med hans navn på også. Jeg tenkte vel egentlig det hadde holdt med en lapp, sånn i første omgang...og jammen fikk jeg rett også, for han flyttet ut etter 14 dager! Men hvem skal betale for det? Prisen er ikke det avgjørende, men prinsippet. Jeg kan ikke se at han var seriøs når det var så lett å flytte ut, og synes han burde betale! Dette er jo et skilt jeg aldri vil få bruk for.
AnonymBruker Skrevet 26. mars 2011 #2 Skrevet 26. mars 2011 Men mindre det var veldig dyrt hadde jeg ikke tenkt så mye på prinsippet i akkurat denne situasjonen. Er det vits i å begynne å krangle om et skilt, egentlig? 3
Gjest MrsTux Skrevet 26. mars 2011 #3 Skrevet 26. mars 2011 En ting er å være prinsippfast, men alle småting er vel ikke verdt å lage konflikter utav? 2
Kosemose Skrevet 26. mars 2011 #4 Skrevet 26. mars 2011 Hvis han har forlatt deg på en ekkel måte etter 14 dager, skjønner jeg godt at du er litt snurt og såret, og da kan det lett bli prinsipper ut av småting. Og en regning på et skilt han ville ha og som du aldri vil kunne få bruk for, skjønner jeg godt at du ikke har lyst til å betale når du er så såret og trist. Send regninga til ham siden det var han som ville ha skiltet. 3
Gjest Gjest Skrevet 26. mars 2011 #5 Skrevet 26. mars 2011 Men mindre det var veldig dyrt hadde jeg ikke tenkt så mye på prinsippet i akkurat denne situasjonen. Er det vits i å begynne å krangle om et skilt, egentlig? Trenger da ikke krangle om det. Han kan betale! Det var tross alt han som ville ha skiltet....hvilke personer er det som flyttet ut etter 14 dager??! Sier til meg at alt er helt bra, kaller meg sin kjære, og så flytter ut mens jeg er på butikken.
The Kitten Skrevet 26. mars 2011 #6 Skrevet 26. mars 2011 Trenger da ikke krangle om det. Han kan betale! Det var tross alt han som ville ha skiltet....hvilke personer er det som flyttet ut etter 14 dager??! Sier til meg at alt er helt bra, kaller meg sin kjære, og så flytter ut mens jeg er på butikken. Som Kosemose sa, send regningen til ham.
Gjest Gjest Skrevet 26. mars 2011 #7 Skrevet 26. mars 2011 Som Kosemose sa, send regningen til ham. Men tviler på at han betaler. Det beste er nok at han gir meg disse pengene. Hevnen hans skal ikke være at dette gjør meg til en dårlig betaler. Han er forøvrig svært så fornøyd med sitt nye lille krypinn og sier han aldri kunne fått et bedre sted, så dette "samboerskapet"kunne umulig ha vært en langvarig plan fra hans side..
Gjest MrsTux Skrevet 26. mars 2011 #9 Skrevet 26. mars 2011 Han har oppført seg dårlig, så nå skal du ta hevn ved å kreve penger for postkasseskiltet? Ja, kanskje han strengt tatt burde betalt, men er det ikke best for deg bare å glemme både ham og disse pengene? 1
Gjest Blondie65 Skrevet 26. mars 2011 #10 Skrevet 26. mars 2011 Så skiltet er ikke betalt, og det var du som bestilte det? Dvs. at regningen står i ditt navn? I så fall må du nok betale. Jeg kan også gjøre deg oppmerksom på at dersom han hadde meldt flytting på posten hadde han fått postkasseskilt gratis.
AnonymBruker Skrevet 26. mars 2011 #11 Skrevet 26. mars 2011 Min eks samboer var svært ivrig på at vi skulle ha et skikkelig skilt på postkassa, med hans navn på også. Jeg tenkte vel egentlig det hadde holdt med en lapp, sånn i første omgang...og jammen fikk jeg rett også, for han flyttet ut etter 14 dager! Men hvem skal betale for det? Prisen er ikke det avgjørende, men prinsippet. Jeg kan ikke se at han var seriøs når det var så lett å flytte ut, og synes han burde betale! Dette er jo et skilt jeg aldri vil få bruk for.
Gjest Gjest Skrevet 26. mars 2011 #12 Skrevet 26. mars 2011 Så skiltet er ikke betalt, og det var du som bestilte det? Dvs. at regningen står i ditt navn? I så fall må du nok betale. Jeg kan også gjøre deg oppmerksom på at dersom han hadde meldt flytting på posten hadde han fått postkasseskilt gratis. Ja, det beviser jo bare hvor jævlig han var!
Gjest Gjest Skrevet 26. mars 2011 #14 Skrevet 26. mars 2011 Så skiltet er ikke betalt, og det var du som bestilte det? Dvs. at regningen står i ditt navn? I så fall må du nok betale. Jeg kan også gjøre deg oppmerksom på at dersom han hadde meldt flytting på posten hadde han fått postkasseskilt gratis. Og jeg kan legge til: Selv om jeg bestilte skiltet, så var det han som ville ha det!! Jeg syntes det hadde holdt med en lapp på postkassa. Han betalte for sine ekstra nøkler. Men det var jaggu til pass for han. At han betalte for noe han aldri vil få mere bruk for. De kan jo en annen mann få bruk for en dag, hehe.
Gjest Blondie65 Skrevet 26. mars 2011 #15 Skrevet 26. mars 2011 Og jeg kan legge til: Selv om jeg bestilte skiltet, så var det han som ville ha det!! Jeg syntes det hadde holdt med en lapp på postkassa. Han betalte for sine ekstra nøkler. Men det var jaggu til pass for han. At han betalte for noe han aldri vil få mere bruk for. De kan jo en annen mann få bruk for en dag, hehe. Det hjelper ikke det grann at det var han som ville ha det når det står ditt navn på regningen. Hvis du lar være å betale er det deg namsmannen kommer etter. Krev gjerne pengene av han, men du må betale regningen uansett om han betaler eller ikke.
Gjest Gjest Skrevet 26. mars 2011 #16 Skrevet 26. mars 2011 Betal for skiltet, ta godt vare på det. Og så til jul pakker du det pent inn og gir ham det i julegave!
AnonymBruker Skrevet 26. mars 2011 #17 Skrevet 26. mars 2011 Og hva mener du med dette? Hva tror du??
Gjest Gjest Skrevet 26. mars 2011 #18 Skrevet 26. mars 2011 Betal for skiltet, ta godt vare på det. Og så til jul pakker du det pent inn og gir ham det i julegave! DET var faktisk en god ide. Men først skal jeg klippe det i stykker.. 1
Gjest Blondie65 Skrevet 26. mars 2011 #19 Skrevet 26. mars 2011 Betal for skiltet, ta godt vare på det. Og så til jul pakker du det pent inn og gir ham det i julegave! Hun kan jo sende det i posten til en eventuelt ny samboer og advare mot investering i dyre postkasse skilt?
Gjest enois Skrevet 26. mars 2011 #20 Skrevet 26. mars 2011 Tråden er ryddet for avsporinger enois, mod
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå