Gå til innhold

Leilighetskjøp med finansiering i Husbanken


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

jeg har kommet dit at jeg har fryktelig lyst til å kjøpe leilighet - men har dessverre ikke nok penger på plass enda. Googler litt, undersøker om lån, osv - men jeg har liten forståelse for hvordan lånesum og den slags skal beregnes.

Jeg er 24 år, student, singel, går ut i fast jobb til sommeren (forhåpentligvis, er i dialog med et stort selskap), har ikke spart opp mer enn 15 000 på BSU.

- er det noe håp for meg? Finnes det noe gunstig lån jeg kan få innvilget?

Ser på finn.no at flere av de nye leilighetene i Kværnerbyen finansieres gjennom Husbanken. Vet noen hvordan dette fungerer? Sikkert et veldig dumt spørsmål, men må jeg skaffe hele kjøpesummen selv - eller en prosentandel? Legger ved en link til en annonse slik at det blir lettere å illustrere hva jeg mener..håper noen kan hjelpe!!

http://www.finn.no/finn/realestate/homes/object?finnkode=26262791&sid=sid/2011/1/26/12/xz0811296042903125y

:helen:

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Her er det fellesgjelden på 1.568.000,- som vil bli finansiert gjennom Husbanken. Mens du selv må skaffe lån (bank, privat, e.l.) for kjøpesummen, altså hva enn den vil bli ut fra prisantydningen 672.000,-

Ikke for å virke negativ, men uten fast jobb tror jeg mulighetene dine er små til å få et såpass stort lån i banken. Kreves en viss inntekt for å kunne betjene ett lån på 700.000,- i tillegg til fellesutgifter på 6.619,- og andre levekostnader.

Men for all del, det skader ikke å kontakte en bank eller tre.

Skrevet

Den leiligheten koster ca. 2.2 mill. Dvs. at du trenger rundt regnet 700.000 kr i årslønn for å få lån til den.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...