Gå til innhold

kvistlakk


Anbefalte innlegg

Skrevet

Holder på å pusse opp, og har tatt ned taklistene som er i ubehandlet furu. De er fine, så jeg tenkte bare å male dem. Men trenger jeg å bruke kvistlakk på dem før jeg maler? kan jeg risikere at de svetter ut etter 15 år? Er det noen fagfolk som kan svare meg på det?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ikke fagfolk, men jeg kan snakke av egen erfaring: vi droppa kvistlakk på noen panelvegger fordi panelen var over 50 år gamle - angret dypt på det i ettertid, det er gule kvistringer her og der... Så jeg ville tatt den ekstra jobben med kvistlakk var jeg deg.

Gjest Audrey Horne
Skrevet

Mine foreldre malte ubehandlet panel (35 år gammelt) sist sommer, og de fikk rådet fra en maler om å absolutt forbehandle med kvistlakk. Så jeg ville hørt på Concertina her :).

Skrevet

Dropp ALDRI kvistlakk uansett hva andre sier.

Skrevet

ALLTID kvistlakk dersom du skal male ja.. uannsett hvor gammelt treverket er.

Skrevet

Ok, ok, skjønner tegningen....

Da har jeg vært og kjøpt kvistlakk, skal i gang med første strøk. Holder det med en runde?

Skrevet
Ok, ok, skjønner tegningen....

Da har jeg vært og kjøpt kvistlakk, skal i gang med første strøk. Holder det med en runde?

Minimum to påføringer. Kommer det sollys ( helst i forbindelse med vindu) til bør du ha minimum tre.

Skrevet

Men overmalbarhetstid for Jotuns kvistlakk er bare 15 minutter, så du rekker fint to strøk og ett strøk maling i kveld. :)

  • 1 måned senere...
Gjest Gjest_Solveig_*
Skrevet

Om veggen har blitt malt uten kvistlakk, kan man i ettertid ha på kvistlakk og deretter male på ny?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...