Skikkelig lei!
Hei, og velkommen til min lille side!!
Jeg er jente på 21 år, som bor rett utenfor tigerstaden.
Jeg studerer for tiden ved UIO, og ellers har jeg to deltidsjobber, en kosete og leken hund, men også en rimelig kosete og leken kjæreste. hehe..
Dessverre så er jeg for tiden sykmeldt pga. kyssesyken, og det blir derfor mye døtid, men også i overkant mye tid til å bli sittende og tenke. Synes derfor det ville være en god idé og få skrevet ned en del av alt det som foregår oppi hodet mitt. Og jeg blir veldig glad for innspill av alle slag.
Vel, slenger meg rett uti det. Ble syk i begynnelsen av februar, og er fortsatt ikke blitt bra av kyssesyken. Hvor lang tid skal det egentlig ta?
I tillegg har jeg dratt på meg en forkjølelse, så da blir det jo ekstra ille
Men får se på det på den positive siden, det har vært mye bra vær i det siste, og jeg har fått sittet en del ute, kastet litt ball med vofsen min og fått litt farge. Jeg har jo også en veldig snill og god kjæreste som tilbringer innmari mye tid med meg, selv om det blir mest sofasliting om dagen.
Ellers er det også mye annet jeg går rundt og tenker på nå som jeg er så mye hjemme. Har bl.a. fått veldig lyst til å begynne på veterinærstudie. Så om noen av dere har erfaringer rundt dette studiet, så setter jeg veldig pris på å få høre om det.
Er nemlig snart ferdig med bachelor i offentlig administrasjon og ledelse på UIO. Og har egentlig peila meg litt inn på en master i teknologi, innovasjon og kunnskap. Har prøvd å sende mail til de som har ansvar for dette studiet, for å få høre litt mer rundt hvilke jobber som aktuelle når man har en slik master, men har ikke fått noe svar, så det er litt kjedelig. Står jo ikke sånn kjempemasse om studiet på nettet heller.
Dessuten er jeg ekstremt glad i dyr, og vet at veterinæryrket hadde vært midt i blinken. Det blir riktignok en lang vei å gå, jeg må ta opp ett par fag som jeg ikke hadde på vgs, også er jo veterinærstudiet i seg selv et ganske langt studie. Med andre ville jeg være ferdig omtrent når jeg 28-29år. For sent? Jeg vet ikke, jeg går også rundt og tenker på det. Kanskje alt dette med å gifte seg og få barn blir senere enn jeg hadde tenkt i så fall. Men det er jo noe som riktignok er veldig vanskelig å spå.
1 kommentar
Anbefalte kommentarer