Februarbarn Skrevet 28. mai 2015 #1 Skrevet 28. mai 2015 Det er på tide å investere i en pulsklokke. Jeg trenger en klokke som ikke er super-avansert, men som viser puls, tid og kalorier. GPS er ikke nødvendig. Jeg er gruppeinstruktør, løper mye, trener mye styrke. Jeg har lenge vurdert SUUNTO eller POLAR - er det noen som har erfaringer med noen av dem? Hvilke prisklasser har dere prøvd? Dyrere betyr bedre? Og som siste spørsmål: må man nødt til å bruke pulsbelte for å få opp tall og tid på klokken?
globalagogo Skrevet 28. mai 2015 #2 Skrevet 28. mai 2015 Det er på tide å investere i en pulsklokke. Jeg trenger en klokke som ikke er super-avansert, men som viser puls, tid og kalorier. GPS er ikke nødvendig. Jeg er gruppeinstruktør, løper mye, trener mye styrke. Jeg har lenge vurdert SUUNTO eller POLAR - er det noen som har erfaringer med noen av dem? Hvilke prisklasser har dere prøvd? Dyrere betyr bedre? Og som siste spørsmål: må man nødt til å bruke pulsbelte for å få opp tall og tid på klokken? Neida:) Jeg har bare erfaring med Garmin, så anbefaler det men men, har ikke prøvd annet!
Yme Skrevet 28. mai 2015 #3 Skrevet 28. mai 2015 Hvis du skal bruke dem på gymmet, er polar best, siden de er kompatible med alt av treningsutstyr. Garmin er veldig dårlig på akkurat det der, og suunto har jeg aldri hørt om. Polar har nylig kommet med klokker som måler aktiviteten din hele døgnet, så du får 24 timers estimering av kaloriforbruket ditt, i tillegg til en oversikt over hvor mye du sitter på rumpa, og hvor godt du sover om natta.
JHF Skrevet 28. mai 2015 #4 Skrevet 28. mai 2015 Jeg har vært godt fornøyd med min Suunto Quest klokke. Pulsbeltet kobler seg også opp mot treningssenterets apparater og system for pulsmåling under gruppetimer.
Atrix Skrevet 28. mai 2015 #5 Skrevet 28. mai 2015 har polar v800 og tidligere prøvd fh60. Veldig fornøyd med begge. Tror imidlertid ikke polar sine klokker har mulighet til å måle laveste puls i løpet av et døgn, slik som fitbit kan. Men det er også mulig at det bare er meg som ikke har funnet ut av dette på v800. Hadde forventet denne funksjonaliteten på en såpass dyr klokke..
AnonymBruker Skrevet 29. mai 2015 #6 Skrevet 29. mai 2015 Dyrere betyr bedre? En dyrere klokke har fler funksjoner, men er ikke nødvendigvis bedre. Nøyaktigheten på pulsmålingen er mer en god nok hvis du kjøper en merkevare med brystbelte, f.eks. Polar, Garmin, Suunto, Nike etc. Klokker som måler puls uten brystbelte har generelt vært noe ustabile i målingene, men det har skjedd mye de siste årene så det er ikke sikker det er noe problem lenger. Anonymous poster hash: f9828...4ae
Februarbarn Skrevet 30. mai 2015 Forfatter #7 Skrevet 30. mai 2015 Hvis du skal bruke dem på gymmet, er polar best, siden de er kompatible med alt av treningsutstyr. Garmin er veldig dårlig på akkurat det der, og suunto har jeg aldri hørt om. Polar har nylig kommet med klokker som måler aktiviteten din hele døgnet, så du får 24 timers estimering av kaloriforbruket ditt, i tillegg til en oversikt over hvor mye du sitter på rumpa, og hvor godt du sover om natta. ÅÅ? Vet du hva navnet på disse klokkene er?
Yme Skrevet 30. mai 2015 #8 Skrevet 30. mai 2015 ÅÅ? Vet du hva navnet på disse klokkene er? Denne er brahttp://www.polarm400.com/nb/ Selv bruker jeg v800, som kosta 4000 kroner. Forferdelig bortkasta penger, siden jeg ikke bruker den til noe annet enn slritteller og jogging, og dermed kunne nøyd meg med m400... V800 fungerer til svømming, og det tror jeg m400 også gjør.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå