Gjest ella Skrevet 15. august 2013 #1 Skrevet 15. august 2013 Over tid har jeg flere ganger blitt utsatt for personangrep av en som er/var min venn. Jeg blir kalt løgner, blir beskyldt for å ha skjulte planer som kommer til å ramme vedkommende, blir beskyldt for å være manipulerende, falsk og sint. Blir beskyldt for å overkjøre og bestemme over alle i min familie. Vedkommende er avvisende og kald mot meg.Lyver om mange ting og pynter på sannheten, innrømmer aldri feil og har enda ikke kommet til meg for å be om unnskyldning for stygge personangrep. I tillegg lyver hun om meg til andre, og får meg til å fremstå på verst mulig måte. Dette er så totalt overraskende og uforståelig for meg og jeg blir helt målløs over hvordan noen mennesker kan oppføre seg. Jeg føler meg ubeskyttet, og er redd for neste angrep, redd for hva h*n sier til naboer og felles venner. Jeg har faktisk begynt å lure på om vedkommende kan være syk..? Hva kan jeg gjøre for å beskytte meg?
AnonymBruker Skrevet 15. august 2013 #2 Skrevet 15. august 2013 Det høres ut som en pyskopat ja. Høres ut som. Jeg vil ikke påstå noe som helst om personen, annet enn at det høres slik ut. En sånn person ville jeg uansett holdt på en armlengdes avstand og vel så det! Anonymous poster hash: 40504...161 2
Gjest ella Skrevet 15. august 2013 #3 Skrevet 15. august 2013 Kan det være paranoide trekk? Vedkommende er meget skeptisk, ser fiender overalt nesten og legger seg ut med/blir uvenner med mange. Men hva skal jeg gjøre når jeg blir angrepet? Må jo nesten forsvare meg, men da blir ofte det enda verre. Holder meg godt unna personen, men så dukker h*n opp og angriper som en løve. kamskje det er best å bare tie stille, for å beskytte meg?
Gjest ella Skrevet 16. august 2013 #4 Skrevet 16. august 2013 Noen som har opplevd noen med samme oppførsel (eller skal jeg si mangel på sådan)? Anyone?
QueenOfTheSidewalk Skrevet 16. august 2013 #5 Skrevet 16. august 2013 (endret) Kan det være paranoide trekk? Vedkommende er meget skeptisk, ser fiender overalt nesten og legger seg ut med/blir uvenner med mange. Men hva skal jeg gjøre når jeg blir angrepet? Må jo nesten forsvare meg, men da blir ofte det enda verre. Holder meg godt unna personen, men så dukker h*n opp og angriper som en løve. kamskje det er best å bare tie stille, for å beskytte meg? Mulig. Ja, bare vær stille og ignorer henne sånn at hun ikke kan ta kontakt med deg Endret 16. august 2013 av Evilposelos
AnonymBruker Skrevet 16. august 2013 #6 Skrevet 16. august 2013 Vanskelig å si noe om dette uten å høre begges versjoner og snakke med familien. Kanskje sannheten ligger et sted midt i mellom? Selvsagt kan det være paranoide tanker, men det kan jo hende vedkommende faktisk har en grunn til å reagere? Selv om reaksjonen kanskje er ute av proporsjoner. Har du vært kontrollerende overfor andre i familien? Psykopat-diagnosen finnes ikke. Det kalles dyssosial personlighetsforstyrrelse, og det er i så fall virkelig onde mennesker som torturerer dyr som barn, blir kriminelle (eller om de er smarte: toppledere). Synes ikke det høres ut som den du beskriver har dette. Anonymous poster hash: f70fd...d9c
Gjest ella Skrevet 16. august 2013 #7 Skrevet 16. august 2013 selvfølgelig må man kjenne til og høre begge versjoner om man f.eks møttes i en rettsal. men dette er min versjon i et diskusjonforum for å høre om andre har opplevd noe lign. og saken /versjonen den stemmer ut fra hvordan jeg opplever det. Jeg kjenner ikke til alle diagnoser , men paranoide trekk (ikke psykopat) stemmer på denne personen ut fra hva jeg har lest på nett. Men vedkommende bærer ut løgn-historier om meg og stiller meg i et meget dårlig lys , og det er forferdelig å oppleve dette. Skjønner at det er bare tull for meg å prøve å forsvare meg i en konfrontasjon med vedkommende, det har ingen hensikt. Å ignorere og tie stille ville nok være best, men det er det at stadig dukker det opp noe nytt fra vedkommende..
AnonymBruker Skrevet 16. august 2013 #8 Skrevet 16. august 2013 selvfølgelig må man kjenne til og høre begge versjoner om man f.eks møttes i en rettsal. men dette er min versjon i et diskusjonforum for å høre om andre har opplevd noe lign. og saken /versjonen den stemmer ut fra hvordan jeg opplever det. Jeg kjenner ikke til alle diagnoser , men paranoide trekk (ikke psykopat) stemmer på denne personen ut fra hva jeg har lest på nett. Men vedkommende bærer ut løgn-historier om meg og stiller meg i et meget dårlig lys , og det er forferdelig å oppleve dette. Skjønner at det er bare tull for meg å prøve å forsvare meg i en konfrontasjon med vedkommende, det har ingen hensikt. Å ignorere og tie stille ville nok være best, men det er det at stadig dukker det opp noe nytt fra vedkommende.. Jeg som skrev det med å kjenne begge sider For å svare på det du lurer på: Hadde jeg personlig opplevd slike angrep, og mente de var grunnløse, hadde jeg absolutt satt en grense for vedkommende,msagt at dette godtar jeg ikke, og deretter kuttet kontakten om vedkommende ikke kom med en unnskyldning. I tillegg hadde jeg informert familie og venner (alle vedkommende har trukket inn i konflikten) om situasjonen, og fortalt min opplevelse. Jeg hadde forsøkt (selv om det er vanskelig) å unngå å komme med formange beskyldninger og diagnoser om motparten, for det vil kun slå tilbake på deg selv og vekke sympati for vedkommende. Opptre på en redelig måte, så er det motparten som vil måtte bære vekten av some egne uttalelser.Anonymous poster hash: f70fd...d9c
Gjest ella Skrevet 16. august 2013 #9 Skrevet 16. august 2013 Jeg som skrev det med å kjenne begge sider For å svare på det du lurer på: Hadde jeg personlig opplevd slike angrep, og mente de var grunnløse, hadde jeg absolutt satt en grense for vedkommende,msagt at dette godtar jeg ikke, og deretter kuttet kontakten om vedkommende ikke kom med en unnskyldning. I tillegg hadde jeg informert familie og venner (alle vedkommende har trukket inn i konflikten) om situasjonen, og fortalt min opplevelse. Jeg hadde forsøkt (selv om det er vanskelig) å unngå å komme med formange beskyldninger og diagnoser om motparten, for det vil kun slå tilbake på deg selv og vekke sympati for vedkommende. Opptre på en redelig måte, så er det motparten som vil måtte bære vekten av some egne uttalelser.Anonymous poster hash: f70fd...d9c "bære vekten av egne uttalelser", nemlig! Det er nok på tide med en unnskyldning ja, så egentlig er det opp til denne personen. Hva vil vedkommende gjøre med situasjonen.. En ubetinget unnskyldning med bakgrunn i alle ubehagelige, og grunnløse påstander, om ikke det skjer er jeg overhodet ikke interessert i noen som helst kontakt. det må da være en god løsning?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå