AnonymBruker Skrevet 1. mars 2012 #1 Skrevet 1. mars 2012 hei. Jeg har akkurat mistet en god venninne av meg (barndomsvenn), som tok sitt eget liv i går (17år gammel), og jeg skal i begravelsen hennes i morgen. Denne jenta er muslim, så det er annerledels fra norske begravelser. Meg og noen veninner har bestilt en stor hjertekrans, som alla navnene våre står i, men jeg vil gjerne legge igjen et fint dikt til henne også. Er det noen som har forslag til dikt? Takk for svar på forhånd
Gjest RompeRusk Skrevet 1. mars 2012 #2 Skrevet 1. mars 2012 http://www.poemhunter.com/poem/do-not-stand-at-my-grave-and-weep/ Hørte denne på Frustrerte Fruer, og ble rørt til tårer Men nå vet jeg ikke om det bør tas noe spesielt hensyn siden jenta er muslim.
AnonymBruker Skrevet 1. mars 2012 #3 Skrevet 1. mars 2012 Takk, Sunshine-92. Det var et veldig fint dikt!
Gjest RompeRusk Skrevet 1. mars 2012 #4 Skrevet 1. mars 2012 Kanskje ikke så veldig ideelt siden det er på engelsk, men likevel en av de fineste diktene jeg har hørt..
AnonymBruker Skrevet 1. mars 2012 #5 Skrevet 1. mars 2012 Samme diktet, men på norsk http://arsethica.org/2008/03/30/sta-ikke-ved-min-grav-og-grat/
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå