Gjest Gjest_utleier_* Skrevet 4. januar 2009 #1 Skrevet 4. januar 2009 Hei! Vurderer noen leietakere som har marsvin og rotter. De er noen ganger ute av buret i løpet av dagen. Hvilken ugagn kan de finne på i leiligheten min...?
Gjest Gjest_utleier_* Skrevet 5. januar 2009 #2 Skrevet 5. januar 2009 er det noen eiere som kan svare? :-)
Gjest Gjest Skrevet 5. januar 2009 #3 Skrevet 5. januar 2009 vel - det er jo gnagere. Ledninger ol kan være utsatt. Har selv hatt gnager løs i leiligheten. Fant ingenting ødelagt etter den, men feks skit bak reol ol, som man ikke akkurat kommer til med vaske ukentlig..... Var forøvrig ikke luktplager med dette
Gjest Skrevet 5. januar 2009 #4 Skrevet 5. januar 2009 Jeg vet ikke rotter, men det verste mine svin har gjort når de har vært ute er og bæsjet på gulvet. Men ettersom det er hardt er det lett og ta bort og ingen problemer. Jeg har hittil aldri opplevd marsvin som tygger på ledninger og slike ting, de tygger mest på mat.
Gjest StockDama Skrevet 5. januar 2009 #5 Skrevet 5. januar 2009 Rotter og marsvin kan finne på å spise ledninger. Dette går nok mer utover eierne selv enn deg Ellers så basjer de litt, men det er bare små harde kuler som ikke etser seg ned i parkett ellerno. Så kommer det jo litt ann på antallet da. Har de 18 rotter som går fritt 24 timer i døgnet blird et jo noe helt annet igjen, enn om det er to.
Gjest Gjest Skrevet 11. januar 2009 #6 Skrevet 11. januar 2009 MARSVIN TYGGER IKKE PÅ LEDNINGER SÅ DET ER NOK IKKE NOE PROBLEM!!
Gjest Skrevet 11. januar 2009 #7 Skrevet 11. januar 2009 MARSVIN TYGGER IKKE PÅ LEDNINGER SÅ DET ER NOK IKKE NOE PROBLEM!! Alle gnagere kan tygge på alt de finner så å si at marsvin ikke tygger på ledninger blir nok litt misvisende for TS...
Gjest StockDama Skrevet 11. januar 2009 #8 Skrevet 11. januar 2009 MARSVIN TYGGER IKKE PÅ LEDNINGER SÅ DET ER NOK IKKE NOE PROBLEM!! Åjoda, enkelte individer kan godt finne på å tygge på de.
Gjest Christabelle Skrevet 12. januar 2009 #9 Skrevet 12. januar 2009 Hei. Mine marsvin finner seg et bortgjemt sted, og blir liggende der og kose seg. Veldig late :-) De kan tygge på ledninger, men da er blank skokrem redningen. Gni inn skokrem på ledninger, og de holder seg unna. Ellers så kan de tisse (litt dumt med parkett) og bæsje (dette er i og for seg ikke skadelig for leiligheten, annet enn hygienen til beboerne). Så med mindre du leier ut med dine egne tepper, eller at leieboerne ikke sikrer ledningene, så bør det gå helt fint. Rotter vet jeg ikke, da jeg aldri har hatt det. Jeg ser ikke noe problem ved at de har de kjæledyrene. Men det er jo også derfor depositum finnes.
Gjest Gjest Skrevet 14. januar 2009 #10 Skrevet 14. januar 2009 Jeg har hatt endel tamrotter oppigjennom, og hva de kan gjøre av skade kommer helt an på eierne. Mine rotter gnagde aldri på verken møbler eller ledninger, og de gjorde kun fra seg inne i buret. Rotter er enklere å dressere enn hunder, men det kommer an på interessen og tålmodigheten til eieren, og ikke minst hvor mye kunnskap de har om dyrene sine generelt. Ellers kan det bli noe lukt, avhengig av kjønn (hannrotter lukter mer) og hvor ofte burene skiftes på. De lager ikke noe støy heller.
Gjest Gjest Skrevet 16. januar 2009 #11 Skrevet 16. januar 2009 Marsvina våre tygger ikke på ledninger, de holder seg til å tygge på det som lukter mat, og trehuset sitt, andre ting er fullstending uinteressant. Har hatt rotte løpende fritt i ett helt hus, og senere en leilighet, for det første vil en godt temt rotte være i hælene på en for selskap for det meste, med mindre den har andre venner som f.ex en katt å herje med, eneste gang den rotta forårsaket noen skade var hun avglemt på ett rom, hvor en ledning var dens eneste kompis. (var heldigvis ikke strøm i ledninga)
Blåbæret Skrevet 16. januar 2009 #12 Skrevet 16. januar 2009 Jeg har hatt ganske mange tammrotter opp gjennom årene. De har aldri tygget på møbler, lister eller ledninger. Eller, jo de tygget på ledninger hvis de lå inntil buret og de fikk tak i dem fra insiden. De lukter ikke så lenge man renser buret en gang i uken ca. Hanrotter markerer ofte litt når de er ute av buret. Men det kan man løse med å ha et teppe over møblene når rottene er ute. Da slipper man at det kommer på sofaen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå