ingefær Skrevet 23. juli 2008 #1 Skrevet 23. juli 2008 Jeg har fått en diger squash (1 kg ) fra hagen til svigers. Lurer litt på hva jeg skal gjøre med den...? er det noen som har en god oppskrift å dele? Tenker først og fremst på middag, men andre ting kan også være aktuelt
Gjest Huldali Skrevet 23. juli 2008 #2 Skrevet 23. juli 2008 Fylte squash er veldig godt! Du kan vel egentlig fylle med det du ønsker, men når jeg har laget det har jeg brukt denne oppskriften: 4 squash salt 175 gram coscos 3 dl kokende vann 3 ss olivenolje 2 fedd hvitløk, knust 2 ss pinjekjerner (her har kan du bruke de nøttene du ønsker) 1/2 ts gurkemeie 1 ts chilipulver 4 vårløk, hakket 1 gulrot, revet 50 g sjapinjong, hakket 2 ss rosiner 2 ss frisk koriander (kan sløyfes) Skjær squashen i to på langs, og ta ut kjøttet. Hakk kjøttet og sett til side. Gni innsiden inn med salt. La det trekke i 20 min. i mellomtiden lages coscos som anvist på pakken. Stek hvitløk, nøtter, chilipulver, gurkemeie, vårløk, gulrot, sopp og rosiner. Rør inn kjøttet fra squashen og stek i 2-3 min. Tilsett eventuelt koriander. Sett pannen til side og rør inn coscos. Skyll skallene i kaldt vann og tørk dem med papir. Fyllet fordeles på skallene og legg dem i en langpanne. Hell litt kokende vann i annen og stek i forvarmet ovn på 180 grader i 15-20 min. Server med salat til hvis du ønsker det. Kjempe godt!
Nilma Skrevet 23. juli 2008 #3 Skrevet 23. juli 2008 Jeg synes denne enkle pastaoppskriften er veldig god.
Markjordbær Skrevet 23. juli 2008 #4 Skrevet 23. juli 2008 Jeg bruker mye squash, og her er noen tips og oppskrifter: Pasta med stekt squash og pesto er meget enkelt og godt. Fusilli med squash, løk, chili, parmesan og basilikum er også godt. Jeg kan legge ut detaljert oppskrift dersom du (eller noen andre) er intrs... Squash er godt på pizza og i wok... Pai med squash, løk og tomat er godt. Stek squash og løk først, og ha i paiskall. legg over tomatene i skiver. hell over en blanding av litt fløte og et par egg, salt pepper og muskat. Topp med cheddar.
ingefær Skrevet 25. juli 2008 Forfatter #5 Skrevet 25. juli 2008 Tusen takk skal dere ha! Jeg var helt tom for ideer selv. Endte opp med å lage Nilmas oppskrift, og den skal jeg lage flere ganger Det er mer squash i hagen den kom fra, så har planer om å prøve ut flere av oppskriftene også
Nilma Skrevet 25. juli 2008 #6 Skrevet 25. juli 2008 Tusen takk skal dere ha! Jeg var helt tom for ideer selv. Endte opp med å lage Nilmas oppskrift, og den skal jeg lage flere ganger Så bra at den falt i smak! For øvrig laget jeg risotto med squash og basilikum her om dagen, det kan også anbefales.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå