Gjest Jente22 Skrevet 16. juni 2008 #1 Skrevet 16. juni 2008 Kjæresten (ex nå) lå med en annen jente på fylla en periode vi hadde det vanskelig. Han fortalte det, og jeg dumpet han der og da. Dette er snart to måneder siden. Nå gjør han alt for å vinne meg tilbake. Alt. Han sender melding hver dag og sier hvor mye han elsker meg, hvor mye han angrer og at han vil gjøre ALT for at det blir oss to igjen. Sexen med den jenta betydde ingenting, sier han. I følge han selv var han så full at han ikke husker mye av episoden. Jeg har alltid sagt jeg har nulltoleranse for utroskap. "Er noen utro mot meg, er det døra neste. Uansett." Men nå som jeg er midt oppi situasjonen selv (han er min første kjæreste), har jeg begynt å tvile. Kan man tilgi utroskap, og prøve å bygge opp igjen forholdet? Han har gjort det rimelig klart at han angrer, og at det er meg han vil dele livet med. Noen med erfaringer? Dette er vanskelig. Gå videre, eller tilgi og gå på kompromiss med seg selv?
Jigva Skrevet 16. juni 2008 #2 Skrevet 16. juni 2008 Skjedde det en gang? Eller ved flere anledninger? Det er vel bare du som kan føle hva som er riktig i din situasjon.. hvor gamle er dere?
Gjest StockDama Skrevet 16. juni 2008 #3 Skrevet 16. juni 2008 Dette må du vel nesten finne ut av selv. Kommer du til å klare å tilgi han og stole på han igjen? Hvis ikke er det vel ikke store vitsen..
Gjest *Ulla* Skrevet 16. juni 2008 #4 Skrevet 16. juni 2008 Om du bestemmer deg for å starte et forhold igjen: Husk at du ikke kan klandre han resten av livet for tabben han gjorde. At du er bitter vil bare ødelegge. Kun om du klarer å tilgi han fullt og helt ville jeg prøvd på nytt.
Gjest Gjest_tulle_* Skrevet 16. juni 2008 #5 Skrevet 16. juni 2008 Om du ønsker å være sammen med en mann som er utro, så er det jo bare å ta han tilbake. Da vil han vel være klok av skade, og ikke fortelle om sine neste sidesprang. En gang utro alltid utro. Lykke til. Syns du er tøff som gikk jeg
Gjest Gjest Skrevet 16. juni 2008 #6 Skrevet 16. juni 2008 Om du ønsker å være sammen med en mann som er utro, så er det jo bare å ta han tilbake. Da vil han vel være klok av skade, og ikke fortelle om sine neste sidesprang. En gang utro alltid utro. Lykke til. Syns du er tøff som gikk jeg Helt enig, idiotisk innlegg av ts. Spør om på KG hva som er best i denne problemstillingen. Skulle tro enkelte ikke kan tenke..
Gjest Gjest Skrevet 16. juni 2008 #7 Skrevet 16. juni 2008 Om du ønsker å være sammen med en mann som er utro, så er det jo bare å ta han tilbake. Da vil han vel være klok av skade, og ikke fortelle om sine neste sidesprang. En gang utro alltid utro. Lykke til. Syns du er tøff som gikk jeg Det var bra at hun var tøf nok til å reagere, men du er på jordet. Om hun ikke klarer å tilgi, er det en ting, men å si at han alltid kommer til å være utro, er bare tøys. Du kjenner ikke ham, eller majoriteten av de andre mennene og kvinnene som har vært utro i Norge. Mest sannsynlig, om det var første gangen, angrer han som en hund, og kommer aldri mer til å såre en han er glad i på den måten. (I sitt neste forhold, alternativt)
kreole Skrevet 16. juni 2008 #8 Skrevet 16. juni 2008 Jeg har bare EN ting å si om sånt. Vært igjennom samme leksa selv, og de som er utro en gang er gjerne utro en gang til. DUMP HAN! Ikke på NOEN som helst omstendigheter ta han tilbake. Det er det dummeste du gjør. Trust me!!
Gjest Gjest Skrevet 16. juni 2008 #9 Skrevet 16. juni 2008 Veien er kort til å være utro og angrende igjen.
Gjest Gjest Skrevet 17. juni 2008 #10 Skrevet 17. juni 2008 Det var bra at hun var tøf nok til å reagere, men du er på jordet. Om hun ikke klarer å tilgi, er det en ting, men å si at han alltid kommer til å være utro, er bare tøys. Du kjenner ikke ham, eller majoriteten av de andre mennene og kvinnene som har vært utro i Norge. Mest sannsynlig, om det var første gangen, angrer han som en hund, og kommer aldri mer til å såre en han er glad i på den måten. (I sitt neste forhold, alternativt) Det er faktisk ganske riktig det Tulle sa. Den regla med "han angrer så mye nå at han ikke kommer til å gjøre noe sånt igjen" er så naivt. Man bare får ikke vite om neste gangen. Klart han har det vondt nå, men det var hans feil. At han hadde sex med henne, vil si at det var mange tilfeller hvor han kunne ha tenkt på deg, men gjorde det ikke. Alkohol er dritt som unnskyldning. Du kontrollerer inntaket selv, og tar konsekvensene. Hva med neste gang han er drita og husker ingenting? Hva med når det er "glemt" dette her, i hverdagen, om om noen måneder så er han fristet igjen? Da tenker han at den eneste grunnen til at han led var at han fortalte deg, og hvis han glipper igjen, så trenger han ikke å fortelle deg noe om det. Bestevenninna mi nektet å høre på meg når jeg sa at neste gang han er utro, så siern ingenting om det. De var sammen i 3,5 år etter hans første glipp før JEG fant ut at han hadde vært utro igjen. Første gangen hadde han sex med ei jente 2 ganger, samme dagen. Så gjorde han alt i 4 måneder før han fikk venninna mi tilbake. Ringte hver dag, sendte blomster, var snill, elsket henne osv. Lot henne ikke gå videre. Så tenkte hun å gi det en sjanse til og det var helt supert forhold i 3,5 år! Så fant jeg ut at han hadde rotet med en del jenter på fylla, vært og overnattet hos noen når han var utenbys, sendt meldinger på facebook med noen jenter (upassende meldinger for en gutt i et forhold). Han hadde vært veldig åpen om facebook siden sin, så venninna mi mistenkte ingenting og det er fordi han passet på å slette ting før hun fikk se siden hans. Fikk vite visse ting av jentene han snakka med. Han hadde ikke sex med noen (som vi vet, men hallo overnattinger), men utro var han!
Gjest Kaya83 Skrevet 17. juni 2008 #11 Skrevet 17. juni 2008 Jeg kan fortelle en annen vinkel av en slik historie.. Har såvidt nevnt den i en tråd her tidligere... Det handler om ei venninne av meg.. Hun hadde et forhold til en gutt som hadde kjæreste.. Han var utro flere ganger med venninnen min og det var ganske "intenst" - men ikke noe kjærlighetsforhold.. Så fant kjæresten hans ut om dette.. Hun dumpet han, men de er nå i fasen hvor de jobber med forholdet eller noe slikt.. Tingen er bare at han har fortalt henne at "det skjedde bare en gang", "sexen var ikke noe bra engang", "det var en feil, det er bare deg jeg elsker", "du er kvinnen i mitt liv, jeg vil gifte meg og ha barn med deg" etc etc etc.. Mulig det er henne han vil gifte seg med og ha barn med, men resten er løgn.. Han kommer garantert til å være utro igjen, men da kommer han til å sørge for at hun absolutt ikke får vite noe... Men selvfølgelig kan ting være annerledes i denne situasjoen.. De kan jo alltid det...
NovaFlare Skrevet 17. juni 2008 #12 Skrevet 17. juni 2008 Om du bestemmer deg for å starte et forhold igjen: Husk at du ikke kan klandre han resten av livet for tabben han gjorde. At du er bitter vil bare ødelegge. Kun om du klarer å tilgi han fullt og helt ville jeg prøvd på nytt. Helt enig her. HVIS du tilgir han, så må du bli ferdig med det, dvs. aldri ta det opp igjen, bruke det mot han i krangler osv... for det er lett å stikke han med det i ettertid hvis du blir sint for noe. Eller f.eks hvis du etter 3 år plutselig begynner å få mareritt om det, så kan du ikke la han lide for at du sliter med selvtilliten og slik. Er du ferdig med det, er du ferdig med det! Er du ikke sikker på at du kan takle dette som står ovenfor, så har du i realiteten ikke klart å tilgi. Du må på en måte bare gi slipp på det om du tar han tilbake, det finnes ingen måte han kan reparere det på, det er du som må legge det helt bak deg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå