Gjest Gjesta Skrevet 13. oktober 2006 #21 Skrevet 13. oktober 2006 Står på VG.no at de brukte Ullensaker kommune som research for serien, og at varaordfører vil framlegge en klage (på riktig skjema håper jeg ) fordi serien skremmer folk fra å søke jobber. Kanskje kommunenorge bør gå litt i seg selv
*melis* Skrevet 13. oktober 2006 #22 Skrevet 13. oktober 2006 1. episode var genial!! Så synes jeg det tapte seg en smule, synes Richard er litt overdrevet og ødelegger litt den gjenkjenningsfaktoren. Men det er fortsatt et bra program.
Pimbila Skrevet 13. oktober 2006 #23 Skrevet 13. oktober 2006 Jeg synes serien er veldig morsom. Fikk ikke sett 1. episode, så den bør jeg se her på nett snart. All by myself
Gjest Gjest1 Skrevet 13. oktober 2006 #24 Skrevet 13. oktober 2006 Har jobbet i det offentlige selv i mange år, og kjenner tydelig igjen alle karakterene. Utrolig morsomt, tatt på kornet.
Meaty Skrevet 13. oktober 2006 #26 Skrevet 13. oktober 2006 Synes serien er morsom, men liker ikke Richard. Han blir for ensformig og slitsom. Rune er best
Gjest Gjest Skrevet 13. oktober 2006 #27 Skrevet 13. oktober 2006 Står på VG.no at de brukte Ullensaker kommune som research for serien, og at varaordfører vil framlegge en klage (på riktig skjema håper jeg ) fordi serien skremmer folk fra å søke jobber. Kanskje kommunenorge bør gå litt i seg selv ← Veldig enig. Jeg mener også at kommuneorganisasjonene må gå i seg selv etter noe slikt som dette! Etter serien å dømme er folk som jobber i kommunen dumme, trege, korte, uintelligente, tamme, passive, dølle, grå, lite kreative, gammeldagse, selvhøytidelige, lavt utdannet, lavt lønnet (hvilket de jo er!), og at de alle jobber ved en uattraktiv arbeidsplass der iingen vil jobbe lengre enn maksimalt et par år. Og de som blir blir preget av det 4ever!
Gjest Fliss Skrevet 14. oktober 2006 #28 Skrevet 14. oktober 2006 Etaten er bare noe av det morsomste jeg ser på TV - jeg ler for meg selv bare jeg tenker på den siste episoden. Jeg har aldri helt hatt sansen for Atle Antonsen - men i Etaten er han genial Suveren humor
Gjest Bjørnsdatter Skrevet 14. oktober 2006 #29 Skrevet 14. oktober 2006 Står på VG.no at de brukte Ullensaker kommune som research for serien, og at varaordfører vil framlegge en klage (på riktig skjema håper jeg ) fordi serien skremmer folk fra å søke jobber. Kanskje kommunenorge bør gå litt i seg selv ← Jupp, f.eks var det jo et SJAKKTREKK å gå ut og få førstesiden på VG til å annonsere at "JA - DET ER VI SOM ER DE UDUGELIGE I ETATEN". Smart.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå