Gjest Gjest Skrevet 8. juni 2006 #1 Skrevet 8. juni 2006 ser på menyen på "bestastuå" restaurant i haugesund, men hva kan man drikke til denne komle middagen?? står vinkart å sånn her men...?
Gjest Gjest Skrevet 8. juni 2006 #2 Skrevet 8. juni 2006 Hvis det er potetball du mener, så er vel melk det vanligste å drikke til? Kefir eller vanlig søt melk.
Gjest gjest1 Skrevet 8. juni 2006 #3 Skrevet 8. juni 2006 Ville valgt øl og vann. Typen foretrekker kulturmelk, men på restaurant ville han kanskje valgt øl han også, hvis de ikke hadde kulturmelk...
LilleBille Skrevet 8. juni 2006 #5 Skrevet 8. juni 2006 Vi pleier å få øl og akevitt - om det er til "fest" - evt. ville jeg drukket vann - for det kunne ikke falle meg inn å drikke melk til mat.
Nilma Skrevet 8. juni 2006 #6 Skrevet 8. juni 2006 Enig med pulverheksa. På Sunnmøre er det vanlig å drikke kulturmelk til, det gjør i hvert fall samboeren min og hele slekten hans. Jeg for min del synes at melk, sur eller søt, til så kraftig kost er "way over the top", så jeg har kommet frem til at øl fungerer aldeles utmerket til (kanskje sammen med akevitt for dem som liker det?).
LilleBille Skrevet 8. juni 2006 #8 Skrevet 8. juni 2006 Hvitvin fungerer helt greit det også alstå .. selv om ihuga komlespisere ikke synes det er akseptabelt
Malama Skrevet 8. juni 2006 #9 Skrevet 8. juni 2006 Melk er det vanløige (kultur eller vanlig, alt ettersom, også på sunnmøre. De fleste jeg kjenner drikker, i likhet med meg, søtmelk, men none drikker kefir/kultur (kaller det kefir, men det heter kultur) Til fest... aner ikke, jeg klarer ikke tenke meg å drikke noe annet enn melk til potetball!
Krista83 Skrevet 8. juni 2006 #11 Skrevet 8. juni 2006 Jeg drikker helst kulturmelk til komle, har vi ikke det så blir det vanlig melk. Sambo drikker allerhelst cola til alt, så også til komle.
Gjest Dalwhinnie Skrevet 8. juni 2006 #12 Skrevet 8. juni 2006 Komle er det eneste jeg drikker melk til, men da må jeg ha iskald lettmelk. Også på Bestastuå Skal det være alkohol, ser jeg for meg at øl sannsynligvis er det som passer best til.
Gjest piaf Skrevet 8. juni 2006 #14 Skrevet 8. juni 2006 Komle er det eneste jeg drikker melk til, men da må jeg ha iskald lettmelk. ← Har det nøyaktig på samme måte, faktisk. Komler er en av de få matrettene som gir meg lyst på melk - i tillegg til arme riddere.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå