Gå til innhold

Overgangsalder og vekt


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har altså kommet i overgangsalderen. Merker dette godt på vekta, og spesielt at fettet legger seg rundt magen. Trenger opptil 5 ganger i uka (både intervall og styrke) og ligger STORT SETT i kaloriunderskudd. Men vekta står altså bom fast (bortsett fra at den øker om jeg får i meg litt mer enn det jeg burte for å ligge i kaloriunderskudd)! Hva gjør jeg galt? Ikke kan jeg spise mindre for da føler jeg at jeg sulter i hjel! 😕 Er det ikke noe håp for oss godt voksne damer uten at vi må sulte oss og trene hver bidige dag?

Anonymkode: 1164d...9d0

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har samme problem. Vet ikke om jeg er i overgangsalderen, men er passert 40 og har samme problem som deg. Var ikke slik inntil for et par år siden. Jeg trener mye tung styrke og satser på å stramme opp istedet. Har også vært hos ernæringsfysiolog som ikke kunne hjelpe så mye mer.

Anonymkode: 09447...8da

Skrevet

Er 52 og har vært i overgangsalderen i ca 2 år nå. Fikk en pute på magen ja, men vekta har ikke økt. Jeg spiser det samme som jeg alltid har spist, har ikke endret livsstil, og vekta er den samme som jeg har hatt hele mitt voksne liv. Ingen endring her alså :) 

Anonymkode: f1f69...821

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...