Gå til innhold

Leggerutiner


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hvilke rutiner har dere for legging av barna og hvor gamle er de? Samsovning, finne søvnen selv eller fri flyt?

Anonymkode: d123f...fe1

Videoannonse
Annonse
Gjest BearMama
Skrevet

Samsoving til han var rundt året, så eget rom med sprinkelseng. Leggerutiner fra kl. 19.00 siden 4 mnd.

Han legger seg selv mellom 19-19.30 og sover hele natten. Er 3 år.

AnonymBruker
Skrevet
3 minutter siden, AnonymBruker skrev:

Hvilke rutiner har dere for legging av barna og hvor gamle er de? Samsovning, finne søvnen selv eller fri flyt?

Anonymkode: d123f...fe1

Husker ikke helt da det er så lenge siden, men var ikke så opptatt av rutiner og fast leggetid når de var veldig små. Det kom ikke før de skulle begynne i barnehagen når de var 2 og 3 år gamle (Ingen av mine hadde noen problemer med søvn, men mange barn må ha faste rutiner for at det skal fungere). Ta utgangspunkt i det som vil passe best for familien, og så justerer du dersom det ikke passer for barnet :) 

Anonymkode: 9e7f4...2c5

AnonymBruker
Skrevet

kveldsmat 1915, så dusj/bad, stelling, pysj, tannpus og bok med leggetid kl 20.  5 og 7 år.  Begge sove hele natten i egen senger. 

Anonymkode: bd770...55c

Skrevet

Kveldsstellet har hatt klokkerutine fra dag en omtrent, det vil si ro ned, bad, mat, tannpuss, kos og god natt..

Rundt toårs alderen var det litt "hikke" på leggerutinen da det gjerne var mye "tørst" eller etterhvert i fireårsalderen "tisse" i en periode men ellers har det gått greit med alle her.. Jeg har fulgt den gamle "leggeplanen" til ungene ble 13, 14 år..

Den norske nationalforening mot tuberkulose.  Friske skolebarns sengetid.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...