-
- Det er jo faktisk like ille for frisøren som det er for kunden
-
Du kan lære 1000 desimaler på ti timer
-
- Nei, du får ikke «modellmus»
-
Herrehøvel er best i test
Går ikke ned i vekt uansett hva jeg gjør - gir snart opp...
#1
Skrevet 26 juli 2012 - 21:52
Er ei jente i slutten av 20 årene som rett og slett ikke går ned i vekt. Har vært medlem av vektklubb.no (VG) i ca. 1 år. Siden sommeren i fjor har jeg gått ned 2 kg.
Jeg er veier 75 kg og er 170 cm. Jeg vet at jeg er i bra form, har fått mer muskler, men likevel står vekten. Jeg trener ca. 3-5 ganger i uken, (variert). Har prøvd kutte ut karbohydrater, hatt spise uker (øke forbrenningen, "lure kroppen") o.l., men ingenting hjelper. Blodprøvene mine er ok.
Jeg er ganske fortvilet....Noen som har hatt/har ligende problemer?
#2
Skrevet 26 juli 2012 - 21:57
Anonym poster: e9cb4942c3f91eef6f97b232de8b33c3
#3
Skrevet 26 juli 2012 - 22:13
(måtte bare få ut litt steam, skal prøve å huske hva jeg skrev)
Du skriver du har hatt muskelvekst. Muskler veier mer enn fett. Så lenge du har en sunn og sterk (og slank, går jeg utifra, kropp) trenger du ikke bry deg noe om tallet på vekta. Det er bare et tall. Vil anbefale at du tar en InBody analyse for å få oversikt over hvordan du ligger an fett% kontra muskelmasse.
Er du slapp i fisken og har høy fett% er det kondisjonstrening som funker. Gjerne i kombinasjon med kaloriunderskudd for en periode. Kalori inn og kalori ut er egentlig summen av hele likningen

#4
Skrevet 26 juli 2012 - 22:14
And there's kids playing guns in the street
And ones pointing his tree branch at me
So I put my hands up I say "enough is enough,
If you walk away, I'll walk away"
And he shot me dead.
#5
Skrevet 26 juli 2012 - 22:22
Kevlarsjäl skrev 26 juli 2012 - 22:14:
Nei. Som sagt har jeg skrevet opp alt jeg spiser siden i fjor (medlem av vektklubb.no). Har faktisk noe utdannelse innen ernæring, så jeg kan mye om dette.
Jeg trener intervaller 1-2 ganger i uken, 2 styek økter (løse manualer) og 1 gang annen type kondisjon (aerobic o.l.). Jeg ligger på kcal underskudd HVER dag ifh til hva jeg spiser og trener. Derfor jeg har hatt noen uker der jeg "spiser meg opp" for å lure forbrenningen.
Likevel er det ikke noe som virker...
#6
Skrevet 26 juli 2012 - 22:33
Spent... skrev 26 juli 2012 - 22:22:
Jeg trener intervaller 1-2 ganger i uken, 2 styek økter (løse manualer) og 1 gang annen type kondisjon (aerobic o.l.). Jeg ligger på kcal underskudd HVER dag ifh til hva jeg spiser og trener. Derfor jeg har hatt noen uker der jeg "spiser meg opp" for å lure forbrenningen.
Likevel er det ikke noe som virker...
Slutt med ukene hvor du spiser deg opp, så tenker eg du går ned i vekt
Hvis du allikevel ikke går ned i vekt bør du finne ut om du har noen sykdommer som kan innvirke på dette. Har du ikke det, teller du kaloriene feil.
And there's kids playing guns in the street
And ones pointing his tree branch at me
So I put my hands up I say "enough is enough,
If you walk away, I'll walk away"
And he shot me dead.
#7
Skrevet 26 juli 2012 - 22:54
Whether its courage, faith in yourself or happiness.
If the main character has it all from the beginning, the story can never start because there is nothing to tell. Taking the first step towards acquiring what you are missing is like writing the first line of a story<3
#8
Skrevet 26 juli 2012 - 23:04
Kevlarsjäl skrev 26 juli 2012 - 22:33:
Hvis du allikevel ikke går ned i vekt bør du finne ut om du har noen sykdommer som kan innvirke på dette. Har du ikke det, teller du kaloriene feil.
Ts her,
Jeg veier ca. 90% av maten jeg spiser og fører deni dagboken på vektklubb.no.....
#9
Skrevet 26 juli 2012 - 23:04
Zakuro skrev 26 juli 2012 - 22:54:
Hei,
Ja, de var ok. Har ikke fått svar på alle hormonprøvene enda..
#10 Gjest_sensasjon_*
Skrevet 26 juli 2012 - 23:21
En neve nøtter kan være det lille ekstra som får det til å bikke over. Det hjelper ikke å gjøre noe halvhjertet.
#11
Skrevet 27 juli 2012 - 08:19
Ellers så ville jeg trent litt mer kardio. Jogging/ løping fungerer nesten alltid på de som sier at "ingenting funker". Rolig langkjøring fungerer veldig bra.
#12 Gjest_Elfrida_*
Skrevet 27 juli 2012 - 08:36
Envy skrev 26 juli 2012 - 22:13:
Kunne ikke gi mer enn en pluss.
Med din vekt og høyde ligger du akkurat på vippen mellom normalvektig og overvektig på BMI-skalaen, og hvis du trener mye tilsier det at du har mer muskler som også veier mer. Få sjekket fettprosent etc som Envy foreslår.
#13
Skrevet 27 juli 2012 - 09:39
Nei, jeg har ikke glemt noen kalorier, jeg har veid alt, har ikke spisedager. Har målt stoffskifte og det er i nedre del av normalen, men likevel innenfor så.....
Når jeg trener så mye som jeg gjør. 2-3 dager styrke, 2-3 dager jogging og 1-2 dager step/ellipse + intervall, så burde jeg kunne spist mer enn det jeg gjør. Men spiser jeg mer er det rett opp i vekt. Utrolig frustrerende med alle som sier at det og det antall kalorier er riktig og at det skal fungere og så gjør det ikke det.
Har forresten også prøvd å kutte litt ned på styrkedelen og jogge oftere(som er et forslag her), men det resulterte bare i en slappere kropp.
Anonym poster: ffbd7a43f5bc8debc61fed2109a930c8
#14
Skrevet 27 juli 2012 - 09:54
Anonym poster: 145c6c9cd6a2d763f9918a57c4102113
#15
Skrevet 27 juli 2012 - 10:48
AnonymBruker skrev 27 juli 2012 - 09:54:
Anonym poster: 145c6c9cd6a2d763f9918a57c41021
I følge mitt spise program på vektklubb.no skal jeg ikke spise mer enn kcl om dagen. Hvis jeg trenger, tar jeg kanskje en banan e.l. etter trening, men ikke noe mer. Jeg ligger derfor på "minus" hver dag.
Årsaken til at man spiser opp er fordi forbrenningen etterhvert vil "stangere" når kroppen får et for lite kcal inntak over tid. De fleste som driver innen fitness o.l. anbefaler å ha en spise uke hvis forbrenningen har stoppet opp. Man skal da spise sunn mat, men bare fler kcal.
Jeg drikker ikke alkohol, og spiser svært lite søtt/usunn mat, så ser ingen "feil" på den siden...
Dette innlegget har blitt redigert av Spent...: 27 juli 2012 - 10:48
#16
Skrevet 27 juli 2012 - 10:52
Det betyr nødvendigvis ikke at energi inn vs energi ut ikke teller, men det betyr nok at det er mer til det enn bare to uavhengige variabler.
Jeg at du også skriver at du har prøvd å kutte karbohydrater. Gjorde du det over lengre tid (4uker+) og forholdt du deg til det, eller jukset du litt i blant?
Veldig, veldig mange har god effekt av å være i ketose for å gå ned i vekt, for så å øke karbohydratinntaket når de har oppnådd "matchvekt".
Overdrevet inntak av frukt og stivelsesrike grønnsaker (potet/søtpotet/bønner/linser) er vanlige årsaker til at en ikke lykkes med redusert karbohydratinntak.
Såkalte "oppkarbingsdager" er også en felle å gå i.
#18
Skrevet 27 juli 2012 - 11:09
-Smør på brødskiva
-Oljer du bruker i matlaging, spesielt til steking (olivenolje, rapsolje osv)
-Majones
-Sukker du har i tekoppen/kaffekoppen
-Juice
Det inneholder nemlig latterlig mye kalorier, men fordi vi bruker så små mengder som en spiseskje, en knivsbredd og en teskje, er det mange som ikke teller med. Men 4 gram majones inneholder ca 40 kalorier, hvis jeg husker riktig.
And there's kids playing guns in the street
And ones pointing his tree branch at me
So I put my hands up I say "enough is enough,
If you walk away, I'll walk away"
And he shot me dead.
#19
Skrevet 27 juli 2012 - 11:11
Spent... skrev 27 juli 2012 - 10:48:
Whether I shall turn out to be the hero of my own life, or whether that station will be held by anybody else, these pages must show.
#20
Skrevet 27 juli 2012 - 11:34
Du kan heller begynne på igjen etter fire uker med "fri".
0 bruker(e) leser dette emnet
0 medlemmer, 0 gjester, 0 skjulte brukere










